Rozhovory

Snad se v Třinci znovu nakopnu, věří Michal Petráň

úterý 13. července. 2021 | Redakce
S občasným trápením v koncovce, se kterým se fotbalový Třinec tu a tam občas potýkal, by mu měl pomoci skoncovat útočník Michal Petráň. Zkušený fotbalista přišel pod Javorový z Pardubic.

Tvoje čísla z předchozích druholigových sezon jasně vypovídají o tom, že se od tebe budou čekat především góly.

Ano, vím, že se ode mě očekávají góly. Budu se snažit je dávat. V posledních druholigových sezonách se mi střelecky celkem dařilo. Díky tomu jsem dostal šanci zkusit si zahrát v Karviné první ligu. V Karviné jsem rok hostoval.

Zpočátku jsi hrával poměrně často, posléze jsi se začal objevovat v sestavě spíše sporadicky.

Začátek byl velmi dobrý, ale pak se změnil trenér. Přišel kouč Jarábek, přivedl si své hráče a já už tolik prostoru nedostával. Pak navíc přišlo zranění a já už věděl, že se budu vracet do Pardubic.

V uplynulé sezoně jsi v sestavě Pardubic často chyběl. Z jakého důvodu?

Potkala mě dvě nepříjemná zranění. Nejdříve jsem měl vyhozený ramenní kloub. Rehabilitoval jsem čtyři měsíce, a když jsem se dal do pořádku, pochroumal jsem si meniskus. V První lize za Pardubice jsem toho moc neodehrál.

Přednost dostávali útočníci Černý s Hufem.

Ve většině zápasů jsem nastoupil na dvacet minut. Pár jsem jich odehrál. Nastoupil jsem i v Karviné, kde jsme vyhráli 2:1 a já dal gól. Z toho jsem měl velikou radost. V Pardubicích je to super, vždycky tam byla dobrá parta. Do ligy se postoupilo po 51 letech. Všichni byli v euforii, dařilo se celou sezonu, takže to bylo super.

Nepřišlo ti líto, že už v Pardubicích nepokračuješ?

Trošku líto mi to bylo. Mrzí mě, že jsem si nezahrál více a nepomohl klukům. V Pardubicích mám smlouvu, do Třince jsem přišel na roční hostování.

Jak se zrodil tvůj přesun do Třince?

Jsem rád, že se Třinec ozval, tady se budu moci znovu nakopnout. Zdravotně už jsem v pohodě a mohu naplno hrát a trénovat. Teď už bude záležet na mě, jak svou šanci využiji. Doufám, chytnu příležitost za pačesy. Snad se nám bude dařit, snad budeme v tabulce co nejvýše.

První branku v červenobílém dresu jsi vsítil proti béčku Žiliny - při svém prvním startu.

Bolfík (Lukáš Bolf) dával centr na přední tyč. Já tam šel skluzem, gólman neměl míč pevně v rukou, míč se odrazil do tyče a já ho dorazil do brány. Důležité je naučit se vyhrávat v přípravě. Pak se to snadněji přenáší do mistrovských zápasů.

Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04