Články mládež

Třinecké kulturní léto objevilo skrytý talent třinecké dívky

pondělí 02. srpna. 2021 | Jana Zipserová
Součástí workshopu a freestylové show s osminásobným mistrem světa Janem Weberem byly i třinecké děvčata.

Dívky byly reprezentovat klub a představit se třineckému publiku. Jistě na tento den obecenstvo jen tak nezapomene. Už jen úžasné představení plné vzrušení a triků od Jana Webera bylo plné zážitků a dojmů. Všechna děvčata, která oblékají třinecký dres předvedla, jak si umí poradit i s trochu jiným, než fotbalovým míčem. Vzduchem totiž létal footbag alias hakisak.

Pro všechny fotbalistky a pro mnohé ostatní zúčastněné to byla první zkušenost s tímto neposedným míčkem o velikosti mandarinky. Avšak ten největší zážitek jistě prožila jedna skromná talentovaná dívenka. Je sice skromná, ale ne neznámá ve fotbalových kruzích. Kde se objeví, tak sbírá trofeje. Avšak tento den i pro ni byl něčím výjimečným. S footbagem se doposud nesetkala a nemusela čelit tlaku ze strany diváků, ačkoliv se ji snažili podporovat. Předvádět totiž triky před davem a to ještě s něčím, co máte poprvé v životě v ruce, to už vyžaduje kus nejen odvahy, ale především neskutečného umu. A to vše prokázala Laura Prószkowska.

Ta předvedla několik triků, ve kterých nenašla přemožitele. Celkem z deseti vybraných závodníků dominovala a ve finále stanula proti neméně dobrému soupeři. Jak jinak to byl také třinecký fotbalista Filip Vlaháč. Toho však také dokázala zdolat v nesnadném triku "Vyhození míčku na krk".

Všem dívenkám patří velká poklona, že zvládly se poprat s nelehkým úkolem a dokázaly, že jejich dovednosti se neustále zlepšují.

Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04