Zápas

Třinec slaví druhou výhru, vystřelil ji Petráň

sobota 02. října. 2021 | Redakce
Fotbalisté Třince zdolali Žižkov a zaznamenali tak premiérové vítězství pod taktovkou kouče Martina Zbončáka. Tři body zařídil Michal Petráň, který proměnil pokutový kop.

Sotva se třinečtí hráči rozkoukali, už mohli prohrávat. V 9. minutě je výrazně podržel brankář Adamuška, který nohama vykopl přízemní střelu Sixty.

Žižkovští byli o poznání nebezpečnější také v následujících minutách. Adamuška měl plné ruce práce, zneškodnil střelu Batioji a po Řezáčově centru zprava bravurně zasáhl i proti hlavičce Žežulky.

Domácí postupně otupili nápor rivala a po půlhodině mu pořádně zatopili. Bolf poslal centr do vápna, do vzduchu se zavěsil Kania a Švenger jeho hlavičku s námahou vyškrábl nad břevno.

Začátek druhé části střetnutí se výrazně lépe povedl domácí jedenáctce. Na přízemní centr si naběhl Bolf, ale zblízka míč za Švengerova záda nedopravil.

Než se naplnila hodina hry, obránce Muleme přidržel v šestnáctce Omastu a rázem z toho byla penalta pro domácí a žlutá karta pro žižkovského beka.

Míč si na penaltový puntík postavil Michal Petráň. Přestože Švenger směr jeho střely vystihl, brance zabránit nedokázal – 1:0.

Dvacet minut před koncem Pražané zahrávali rohový kop, jeden z nich míč prodloužil na zadní tyč, kde Fawzy v pádu rukou usměrnil míč do sítě.

Rozhodčí nejprve gól uznal, ale po masovém protestu všech domácích fotbalistů a realizačního týmu spornou situaci zkonzultoval s pomezním rozhodčím a gól nakonec neplatil.

Hosté to však nevzdali, domácí defenzívě udělali veliké starosti Batioja s Nabijevem, ale ani jedna nebezpečná střela za zády Adamušky neskončila.

V průběhu téměř osmiminutového nastavení mohl Třinec svou výhru pojistit, ale střídající Puchel v čisté střelecké pozici zvolil přihrávku na spoluhráče.

Fotbalisté Třince sice nebyli lepším týmem, ale hráli zodpovědně a nesmírně obětavě. Po poločase musel odstoupit Steinhübel, utkání nedohrál ani Habusta a střídající Szewieczek vinou zranění vydržel na trávníku sotva několik minut.

Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04