• Vítejte na novém webu FK Fotbal Třinec!
Rozhovory

Do konce podzimu musíme nasbírat co nejvíce bodů, říká Jiří Adamuška

čtvrtek 07. října. 2021 | Redakce
Všech sedm bodů třinečtí fotbalisté vydolovali na domácí půdě, kde zapsali tři prohry, dvě výhry a jednu remízu. Na cizích hřištích prozatím nebodovali. „Venku se obvykle hraje špatně, uhrát nějaké body je těžké,“ přiznal brankář Třince Jiří Adamuška.

Ve Varnsdorfu jsi inkasoval pětkrát, proti Žižkovi ti vylepšilo náladu první letošní čisté konto.

Vychytaná nula, ta vždycky člověka zahřeje na srdci. Čisté konto potěší, ale nejdůležitější jsou pro nás tři body, za které jsme nesmírně vděční. Po propadáku ve Varnsdorfu jsme se snažili soustředit na defenzívu. Už jsme museli zabrat a uhrát doma tři body.

Kdyby rozhodčí uznal Žižkovu neregulérní gól rukou, tak byste je neměli. Jak jsi viděl tento sporný moment?

Viděl jsem ho asi nejlépe ze všech. Byl to prodloužený míč na zadní tyč. Ten hráč na něho nedosáhl hlavou, skočil tam jak do tůně a míč, který šel vedle, srazil rukou do brány.

Rozhodly ve váš prospěch protesty?

Většinou když už rozhodčí ukáže na střed, protože je rozhodnutý, že to byl gól, obvykle už své rozhodnutí nezmění. Snažili jsme se na sudí vyvinout tlak, aby branku odvolali, protože byla neregulérní. Spíše se divím tomu, že situaci neviděl pomezní, který to měl před sebou a nikdo mu nebránil ve výhledu.

Čím to, že máte se Žižkovem tak dobrou vzájemnou bilanci?

Když jsme nastupovali proti Žižkovu, často jsme byli v tíživé situaci a vždy jsme se dokázali stoprocentně vyhecovat. Většinou to byly zlomové zápasy, které nás pak nakoply. Pevně věříme, že tak tomu bude i tentokrát.

Zatím jste bohužel předposlední.

Máme sedm bodů, Žižkov má o jeden víc. Pořád je za námi teprve třetina soutěže, bodů ve hře je ještě spousta. Neházíme flintu do žita, do konce podzimu jich chceme nasbírat co nejvíce, ať máme klidnou zimu a můžeme se poklidně připravovat na jaro, které je vždy těžší.

Ze hřišť soupeřů jste prozatím nepřivezli ani bod, všechny jste získali na svém trávníku. Čím to?

Venku se obvykle hraje špatně, ať jedeme kamkoliv. Domácí týmy jsou zvyklé na své prostředí, ženou je dopředu fanoušci. Uhrát nějaké body venku je těžké pro každý tým, proto se body z cizích hřišť takhle cení. Letošní ročník je nesmírně vyrovnaný, všechny týmy mají vyrovnané kádry.

Aktuálně

Aktuality

Dorostenci, ani žáci nehrají

Třinecká devatenáctka i sedmnáctka dnešní zápas s béčkem Baníku Ostrava neodehraje ze zdravotních důvodů. Oba zápasy byly odloženy na 21. listopadu se začátky v 10:30 a 12:45. Totéž platí pro žáky z kategorie U15 a U14. Jejich utkání proti Hlučínu bylo odloženo na 17. listopadu.

27. 10. 2021, 12:05

DELEGACE ROZHODČÍCH 12.KOLO

FK FOTBAL TŘINEC – FC ZBROJOVKA BRNO (23.10.2021, 10:15) Rozhodčí: Tomáš Ulrich – Jakub Bureš, Alexandr Černoevič Delegát utkání: Petr Vysloužil Delegát svazový: Radek Kocián

21. 10. 2021, 10:14