Preview k zápasu

Je potřeba zkvalitnit finální fázi, říká Tomáš Omasta

pátek 29. října. 2021 | Redakce
S cílem skoncovat s neúspěšnou sérií na cizích hřištích vyrazí třinečtí fotbalisté do Příbrami, kde je čeká zápas s účastníkem loňského ročníku nejvyšší soutěže. „Chceme urvat nějaké body,“ řekl záložník Třince Tomáš Omasta.

Do Příbrami vyrážíte s dobrým pocitem, že jste odehráli vyrovnanou partii se zatím suverénním Brnem.

Dopředu jsme věděli, jak Brno bude hrát, měli jsme to nastudované. Věděli jsme, že si to vzadu přehrávají a půjdou do postupné kombinace. Chtěli jsme to zavřít, aby neměli prostor na kolmice, které často hrávají.

Na hřišti Sparty B i doma s Brnem jste se střelecky neprosadili.

Snažili jsme se hrozit z brejků, šance jsme měli. Co nám v poslední době schází, je dostat do vápna kvalitní centr. Bohužel trefíme prvního protihráče, nebo je míč nějak zblokovaný. Nevyhovíme si. Chybí nám více klidu.

I když doma mnoho branek nedáváte, vaše výsledky nějaké měřítko snesou. Venku je to zatím slabé, čím to?

Šance máme, ale nedokážeme je proměnit. Potřebujeme se chytit nějakým gólem a snad už nám to pak začne padat.

Zlomíte to proti exligové Příbrami?

Další těžký soupeř, ale ve druhé lize může vyhrát každý s každým. Je třeba urvat nějaké body a nejlépe vyhrát. Potřebujeme bodovat.

Hlavní bude vyvarovat se chyb v defenzívě, je to tak?

Ano. V obraně jsme proti Brnu hráli dobře, snad to přeneseme i do dalšího zápasu. Bude potřeba více klidu na míči a zkvalitnit finální fázi. Náznaky už tam jsou, některé akce ale nedotáhneme do úspěšného konce.

Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04