• Vítejte na novém webu FK Fotbal Třinec!
Rozhovory

Moje góly? Poctivá práce celého mužstva, říká Ba

úterý 23. listopadu. 2021 | Redakce
Vítězný gól Třince na půdě Vyškova vsítil Tidjane Djiby Ba. Senegalský zadák dal branku do šatny, trefil se už potřetí v sezoně.

Po rohovém kopu jsi skóroval už potřetí. To už není náhoda, je to tak?

Snažíme se dávat góly po standardních situacích. Jsem moc rád, že se mi to podařilo. Není to jen moje zásluha, je to poctivá práce celého mužstva.

Po standardních situacích jsi skóroval i na Slovensku?

Ano. Na Slovensku se mi dařilo dávat góly v první i druhé lize. Většinou jsem se trefil hlavou, občas nohou. Někdy se mi smáli, že stoper dává góly. Říkal jsem, že je to umění.

Co na tvoje góly říkají spoluhráči?

Někdy si dělají legaci z toho, že góly dává obránce. Když zahrajeme dobře standardní situaci, máme dostatek vysokých hráčů, kteří dokážou dát gól. Někdy nám standardní situace nevycházejí, v jiných zápasech si jimi dokážeme vydatně pomoct.

Potáceli jste se na sestupových místech, po výhrách v Příbrami a Vyškově jste se dostali mimo sestupové příčky.

V úvodu sezony jsme venku nebodovali, poslední dva zápasy se nám podařilo vyhrát. Získali jsme důležité tři body, které nám pomohly k tomu, že jsme opustili sestupové příčky. Moc rádi bychom bodovali také na hřišti pražské Dukly. Ve druhé lize jsou soupeři vyrovnaní, na Duklu jedeme s cílem získat body.

Aktuálně

Aktuality

Nové termíny F:NL jaro 2022

Aktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříve. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA začne v původním termínu o prvním březnovém víkendu. Jedno ligové kolo navíc bylo ovšem zařazeno výjimečně na konec března do reprezentační přestávky. S původně avizovanými třemi vloženými koly pak FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA dokončí svých třicet kol o týden dříve tak, aby se barážová dvojutkání mohla sehrát ve dnech 19. a 22. května 2022.Více zde

23. 11. 2021, 23:54

DELEGACE ROZHODČÍCH 14.KOLO

FK FOTBAL TŘINEC – FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM (06.11.2021, 10:15) Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Karel Mikeska, Michal Pfeifer Delegát utkání: Ludvík Urbanec Delegát svazový: Libor Zeman

4. 11. 2021, 17:48