• Vítejte na novém webu FK Fotbal Třinec!
Aktuální zprávy

Knihy k Vánocům prostě patří

pondělí 20. prosince. 2021 | Redakce
Vánoce bez knížek by snad ani nebyly pravými Vánocemi. Věnujte příběhy, které potěší každého fotbalového fanouška. Železných sto let třineckého fotbalu v unikátní knize. Najdete v ní nejen historické fotografie, tabulky, ale také příběhy, které provázely vznik našeho klubu. Tato kniha může být hezkým dárkem pod stromečkem pro vaše blízké. K dostání v Knihkupectví - Papírnictví Martin Procházka, (nám. T. G. Masaryka 387) za cenu 450,- Kč.

Z úvodu knihy...

Fotky pocházejí z doby, kdy udělat krásnou momentku neznamenalo jen vytáhnout telefon z kapsy a mít trochu štěstí. Dovedete si představit tu posedlost a příběh, který v sobě skrývá každý obrázek této knihy?

A věděli jste například, že u zrodu třinecké kopané stáli Italové?

„Italové byli ubytováni v bývalé smaltovně a se stravou to měli daleko lepší než civilní oby-vatelstvo. Proto „podnikaví“ žáci po vyučování brousili kolem smaltovny, a když na ně vojáci zavolali „Kamerad komm“ a nabízeli jim makarony s masem, které zbyly od oběda, nedali se dvakrát pobízet. Někdy jim dal kapitán, který byl velitelem posádky a uměl německy, i čokoládu. To byl svátek! Kapitán byl zároveň dobrým hráčem kopané a odpoledne šel s vojáky hrát na Cihelnu k lesíku. Kluci pochopitelně za nimi.

Kniha vznikala pod rukama tiskařů Tiskárny FINIDR, která patří mezi největší výrobce knih v pevné a měkké vazbě ve střední Evropě. A my jsme byli u toho, když se tiskla tato krásná kniha s velkou historií, která může být právě vaše.

Aktuálně

Aktuality

S FRÝDKEM V 17:30 HODIN

Prvním soupeřem v přípravě bude ve středu 19.01. 2022 MFK FRÝDEK-MÍSTEK. Hrajeme na umělce od 17:30 hodin. Jste srdečně zváni. Přehled dalším přátelských zápasů najdete zde.

19. 1. 2022, 10:58

Nové termíny F:NL jaro 2022

Aktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříve. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA začne v původním termínu o prvním březnovém víkendu. Jedno ligové kolo navíc bylo ovšem zařazeno výjimečně na konec března do reprezentační přestávky. S původně avizovanými třemi vloženými koly pak FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA dokončí svých třicet kol o týden dříve tak, aby se barážová dvojutkání mohla sehrát ve dnech 19. a 22. května 2022.Více zde

23. 11. 2021, 23:54