Aktuální zprávy

První posilou Třince se stal útočník René Dedič

úterý 18. ledna. 2022 | Redakce
S uhájením druholigové příslušnosti bude třineckým fotbalistům na jaře pomáhat René Dedič. Svůj návrat do Třince po dvou a půl letech slovenský útočník včera stvrdil podpisem smlouvy.

Letos osmadvacetiletý vytáhlý útočník začal s fotbalem v Korni. Posléze se přesunul do Žiliny, odkud na začátku roku 2014 zamířil do Třince.

V bílo-červeném dresu se postupně vypracoval v jednoho ze stěžejních hráčů a na jaře roku 2019 si svými góly vystřílel angažmá v prvoligové Opavě.

Za Slezský FC odehrál 41 utkání, v nichž vsítil pět branek. První polovinu letošní sezony strávil v exligové Příbrami, v jejichž barvách zaznamenal čtyři zásahy.

Od Rendy, coby od útočníka, si slibujeme góly. Snažíme se o to, aby k nám chodili hráči, kteří charakterově i povahově zapadnou do našeho týmu, aby byli pokorní a pracovití. Tohle všechno Renda splňuje, za celý klub i za město Třinec se bude rvát,“ řekl sportovní manažer Fotbalu Třinec Marek Čelůstka.

René Dedič doplní stávající útočnou dvojici Michal Petráň – Václav Juřena. „Je to urostlý útočník, dovede si dobře pokrýt míč tělem a sklepnout ho spoluhráčům, je velice silný ve vápně, takže na sebe bude vázat další obránce, čím bude vytvářet prostor svým spoluhráčům,“ pokračoval Marek Čelůstka.

Slovenský fotbalista v Třinci strávil zatím největší část své profesionální kariéry. „Vracím se sem s cílem pomoci k záchraně druhé ligy. Doufám, že se nám to podaří. Po dvou a půl letech se tady některé věci změnily, takže se zatím rozkoukávám. Ze všeho nejdůležitější bude absolvovat ve zdraví zimní přípravu a od prvního jarního zápasu dobře naskočit do ligové soutěže,“ řekl René Dedič.

Na jaře bude chtít oprášit úspěšnou spolupráci z dřívějška s Jiřím Adamuškou, Imrichem Bedecsem, Tomášem Omastou a Tomášem Weberem. „V Opavě jsem byl s Vencou Juřenou, znám samozřejmě i Michala Petráně. Dá se říct, že znám prakticky celou kabinu, i bývalé protihráče, takže jsem nepřišel do neznámého prostředí,“ dodala zimní posila Třince.


Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04