Aktuální zprávy

DOROSTENCI POVÝŠILI DO ÁČKA

středa 09. února. 2022 | Redakce
Fotbalisté třineckého dorostu – brankář Jakub Benedik, obránci Pavel Klimek, Matěj Mieszek, David Zogata a záložník Vojtěch Kaniok byli natrvalo přeřazeni do druholigového družstva mužů.

S druholigovým týmem trenérů Martina Zbončáka a Zdeňka Cieslara pětice dorostenců trénuje od začátku zimní přípravy. Talentovaní mladící zůstali v kádru áčka i po kondičním soustředění v Luhačovicích, které bez problémů zvládli a posléze zasáhli i do několika přípravných střetnutí. Ani v nich nezklamali.

Vedení klubu se proto rozhodlo přeřadit je nastálo do prvního mužstva. V praxi to bude fungovat tak, že od pondělí do čtvrtku budou talentovaní odchovanci trénovat s druholigovým áčkem, v pátek absolvují předzápasový trénink s dorostem a o víkendu za dorost odehrají zápas.

Vzhledem k tomu, že hráči z dorostu během tréninků a přípravných zápasů nezaostávali za ostatními hráči áčka kondičně, silově ani výkonnostně, přeřadili jsme je do druholigového týmu. Všichni fotbalisté si to zaslouží jednak za své velmi dobré výkony a jednak za svůj výborný přístup. Díky pravidelným tréninkům s hráči druholigového týmu, kteří je ihned vzali mezi sebe, se budou fotbalově zlepšovat a sbírat potřebné zkušenosti,“ řekl generální manažer Fotbalu Třinec Petr Hrazdílek.

Vzhledem k tomu, že druholigové A mužstvo trénuje během sezony dopoledne, budou mít dorostenci individuální studijní plán. „Kluci nemají potíže s učivem, mají dobrý prospěch. Vřele děkujeme magistrovi Aleši Adamusovi, řediteli Střední odborné školy Třineckých železáren za jeho přístup a shovívavost, že našemu klubu vyšel vstříc,“ dodal Petr Hrazdílek.

Aktuálně

Aktuality

22. kolo MSFL

Výsledky 22. kola MSFL: Hlučín - Uherský Brod 4:2, St. Brno - Znojmo 1:3, Bohunice - Blansko 2:2, Zlínsko - Hranice 2:1, Karviná "B" - Hodonín 4:4, Uničov - Frýdek-Místek 0:1, Slovácko "B" - Frýdlant 4:0, Zlín "B" - Ostrava "B" 0:1.

7. 4. 2024, 09:51

Trojlístek v sestavě kola

Hned tři fotbalisté - brankář Ondřej Mrózek, obránce Jakub Bolf a záložník Ondřej Machuča se dostali do sestavy 21. kola MSFL. Třinec v něm zdolal záložní tým Slovácka 2:0.

4. 4. 2024, 14:48