Aktuální zprávy

DOROSTENCI POVÝŠILI DO ÁČKA

středa 09. února. 2022 | Redakce
Fotbalisté třineckého dorostu – brankář Jakub Benedik, obránci Pavel Klimek, Matěj Mieszek, David Zogata a záložník Vojtěch Kaniok byli natrvalo přeřazeni do druholigového družstva mužů.

S druholigovým týmem trenérů Martina Zbončáka a Zdeňka Cieslara pětice dorostenců trénuje od začátku zimní přípravy. Talentovaní mladící zůstali v kádru áčka i po kondičním soustředění v Luhačovicích, které bez problémů zvládli a posléze zasáhli i do několika přípravných střetnutí. Ani v nich nezklamali.

Vedení klubu se proto rozhodlo přeřadit je nastálo do prvního mužstva. V praxi to bude fungovat tak, že od pondělí do čtvrtku budou talentovaní odchovanci trénovat s druholigovým áčkem, v pátek absolvují předzápasový trénink s dorostem a o víkendu za dorost odehrají zápas.

Vzhledem k tomu, že hráči z dorostu během tréninků a přípravných zápasů nezaostávali za ostatními hráči áčka kondičně, silově ani výkonnostně, přeřadili jsme je do druholigového týmu. Všichni fotbalisté si to zaslouží jednak za své velmi dobré výkony a jednak za svůj výborný přístup. Díky pravidelným tréninkům s hráči druholigového týmu, kteří je ihned vzali mezi sebe, se budou fotbalově zlepšovat a sbírat potřebné zkušenosti,“ řekl generální manažer Fotbalu Třinec Petr Hrazdílek.

Vzhledem k tomu, že druholigové A mužstvo trénuje během sezony dopoledne, budou mít dorostenci individuální studijní plán. „Kluci nemají potíže s učivem, mají dobrý prospěch. Vřele děkujeme magistrovi Aleši Adamusovi, řediteli Střední odborné školy Třineckých železáren za jeho přístup a shovívavost, že našemu klubu vyšel vstříc,“ dodal Petr Hrazdílek.

Aktuálně

Aktuality

TANDARA V NOMINACI SR21

Do mužstva SR 21 byl povolán náš hráč Marián TANDARA. Obránce, který prošel akademií MŠK Žilina se nominoval pro tři zápasy proti Slovinsku U21, Bulharsku U21 a Severní Makedonii U21 v tureckém Beleku (19.-29.3.2023). Tandy, tak ať se daří!

16. 3. 2023, 10:10

18. KOLO ŽIVĚ

18.KOLO F:NL můžete sledovat v neděli 12.03. od 10:15 hodin Slavia Praha "B": FK TŘINEC na SPORTTOTAL

10. 3. 2023, 10:56