Aktuální zprávy

DOROSTENCI POVÝŠILI DO ÁČKA

středa 09. února. 2022 | Redakce
Fotbalisté třineckého dorostu – brankář Jakub Benedik, obránci Pavel Klimek, Matěj Mieszek, David Zogata a záložník Vojtěch Kaniok byli natrvalo přeřazeni do druholigového družstva mužů.

S druholigovým týmem trenérů Martina Zbončáka a Zdeňka Cieslara pětice dorostenců trénuje od začátku zimní přípravy. Talentovaní mladící zůstali v kádru áčka i po kondičním soustředění v Luhačovicích, které bez problémů zvládli a posléze zasáhli i do několika přípravných střetnutí. Ani v nich nezklamali.

Vedení klubu se proto rozhodlo přeřadit je nastálo do prvního mužstva. V praxi to bude fungovat tak, že od pondělí do čtvrtku budou talentovaní odchovanci trénovat s druholigovým áčkem, v pátek absolvují předzápasový trénink s dorostem a o víkendu za dorost odehrají zápas.

Vzhledem k tomu, že hráči z dorostu během tréninků a přípravných zápasů nezaostávali za ostatními hráči áčka kondičně, silově ani výkonnostně, přeřadili jsme je do druholigového týmu. Všichni fotbalisté si to zaslouží jednak za své velmi dobré výkony a jednak za svůj výborný přístup. Díky pravidelným tréninkům s hráči druholigového týmu, kteří je ihned vzali mezi sebe, se budou fotbalově zlepšovat a sbírat potřebné zkušenosti,“ řekl generální manažer Fotbalu Třinec Petr Hrazdílek.

Vzhledem k tomu, že druholigové A mužstvo trénuje během sezony dopoledne, budou mít dorostenci individuální studijní plán. „Kluci nemají potíže s učivem, mají dobrý prospěch. Vřele děkujeme magistrovi Aleši Adamusovi, řediteli Střední odborné školy Třineckých železáren za jeho přístup a shovívavost, že našemu klubu vyšel vstříc,“ dodal Petr Hrazdílek.

Aktuálně

Aktuality

PRVNÍ PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

V sobotu 18.6. 2022 od 11 hodin odehraje náš A tým první přípravný zápas s MFK DUBNICA. POZOR! První dva zápasy hrajeme na stadioně v Českém Těšíně. Přehled přípravných zápasů zde:

9. 6. 2022, 15:47

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58