Rozhovory

Naše hra měla k ideálu daleko, tvrdí Matěj Hýbl

pondělí 20. června. 2022 | Redakce
Pod jediným úspěchem třineckých fotbalistů v zahajovacím přípravném zápase se podepsal Matěj Hýbl, který nastoupil na pozici levého záložníka.

Užili jste si utkání s Dubnicí na českotěšínském stadionu?

Samozřejmě. Každý raději hraje než trénuje. Myslím si, že ten zápas splnil účel z hlediska toho, že už máme něco v nohách. Šlo především o to, abychom to poctivě odmakali, protože teď nabíráme kondici. Chceme hrát náročným stylem a bez kondičky se neobejdeme.

Naskočil jsi na postu levého záložníka. Jak ti to vyhovovalo?

Můj post je sice bek, ale nevadí mi to. Mám větší možnost zaútočit a dát třeba gól, takže s tím větší problém nemám. Je to ale náročnější, používá se jiný typ náběhů.

Dvakrát jsi se zapsal mezi střelce, v prvním případě rozhodčí neuznali tvůj zásah kvůli domnělému postavení mimo hru.

Naše hra měla k ideálu daleko. Musíme být více produktivní, hlavně pak v soutěži. Venku jsme na jaře moc góly nedávali, to určitě budeme chtít změnit a být maximálně produktivní.

Jak náročná je příprava pod trenéry Zbončákem a Cieslarem?

Je to těžké, ale já tu dřinu mám rád. Bolí to, všichni nadáváme, ale vždycky to zkousneme. Příprava se odvíjí od toho, že budeme chtít hrát náročným stylem.

Aktuálně

Aktuality

S Opavou v Kobeřicích

Sobotní přípravný zápas, v němž fotbalisty Třince přivítá druholigová Opava, se uskuteční od 11. hodin v Kobeřicích.

12. 7. 2024, 14:18

Se Žilinou na Městském

Středeční přípravný zápas se záložním celkem Žiliny, který má výkop v 10.30 hodin, se uskuteční na Městském stadionu v Třinci.

8. 7. 2024, 15:39