Rozhovory

Do nové sezony jdeme s pokorou, ale odhodlaní, říká Petr Hrazdílek

čtvrtek 28. července. 2022 | Redakce
Už jen desítky hodin dělí fotbalový Třinec od premiérového střetnutí nového ročníku, ve kterým přivítá Karvinou. „Věřím, že hráči nechají na hřišti vše a za náš klub se budou rvát od první do poslední minuty,“ říká generální manažer FK Třinec Petr Hrazdílek.

Do nové sezony Třinec vstoupí s výrazně pozměněným kádrem. Jak vnímáte letní pohyb na hráčské soupisce?

Vloni jsem řekl, že nejsem zastáncem radikálních změn v mužstvu. Okolnosti a situace nás však přiměly k tomu, abychom před novou sezonou provedli radikální řez v kádru.

Co můžete říct na adresu nově příchozích fotbalistů?

Po konzultaci s trenéry jsme přivedli hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že našemu klubu mohou mnohé přinést. Ať už svou herní kvalitou, zkušenostmi i skutečností, že v klubech, v nichž dříve působili, patřili mezi největší osobnosti a potvrzovali to svými výkony. Věřím, že díky příchodům kvalitních hráčů, kteří mají bohaté zkušenosti s první či druhou ligou, jsme náš tým zkvalitnili.

V kádru figurují také dva odchovanci Schovanec a Zogata.

Svými výkony v přípravných zápasech si zasloužili profesionální smlouvu. Věřím, že tihle dva nebudou jediní, kteří si ji vykopali, že se jejich cestou vydají další kluci z dorosteneckých mužstev.

S jakými cíli vstupujete do nového soutěžního ročníku?

Do nové sezony vstupujeme pokorně, s cílem vyhnout se záchranářským pracím, se kterými jsme se potýkali v uplynulém ročníku. Nervy a stres, které je provázely, už nikdo z hráčů, trenérů ani funkcionářů letos nechce zažít.

Co je pro to potřeba udělat?

Chtěli bychom pokračovat v dobrých výkonech, které jsme předváděli v domácích zápasech. Na vlastním hřišti se nám dařilo, stříleli jsme spoustu gólů a vyhrávali jsme. Naproti tomu ve venkovních zápasech jsme měli rezervy, chybělo nám zejména sebevědomí. Chceme být nebezpečnější, odvážnější a agresivnější. Věřím, že se současným kádrem začneme vozit body i z venkovních zápasů.

Začínáte doma, v sobotu od 10.15 hodin přivítáte exligovou Karvinou. Považujete ji za největšího favorita soutěže?

Los si s námi zahrál, na úvod nás čeká hutnicko-hornické derby. Přijede k nám velmi kvalitní, možná nejtěžší soupeř ve druhé lize, který bude favoritem. Určitě neprodáme svou kůži lacino. Věřím, že hráči nechají na hřišti vše a za náš klub se budou rvát od první do poslední minuty. Doufám, že tomu tak bude nejen v derby, ale i ve zbývajících utkáních.

Co byste chtěl vzkázat třineckým příznivcům?

Nesmírně si vážíme jejich podpory a povzbuzování. Moc bychom si přáli, aby si do hlediště našli cestu v hojnějším počtu. Budeme se snažit, dělat vše pro to, aby ze stadionu odcházeli spokojení.

Aktuálně

Aktuality

S Prostějovem živě

2.kolo F:NL 1. SK Prostějov: FK TŘINEC můžete sledovat zde!

5. 8. 2022, 15:41

K zápasu s Karvinou

Doporučení fanouškům: Přijďte včas!

Třinec zahájí novou sezonu na domácím hřišti v 10,15 hodin s MFK Karviná. Klub apeluje na fanoušky, aby na zápas přišli včas. Díky tomu se tak fanoušci vyhnou nepříjemným frontám u pokladny.

Klub by rád také upozornil, že na stadion nebudou vpuštěny osoby s vlastním občerstvením, zvířetem, zbraní či dalšími jinými předměty, které by mohly ohrozit bezpečnost ostatních návštěvníků. Každý návštěvník se zakoupením vstupenky zavazuje respektovat návštěvní řád stadionu.

Připomínáme, že vstup na stadion je možný

60 minut před začátkem utkání a opět budou v prodeji permanentní vstupenky.

Vstup pro fanoušky hostí bude připraven zde

Cena vstupenky 100,-Kč/ Zlevněná 60,-Kč

29. 7. 2022, 11:17