Rozhovory

Pořád je na čem pracovat, zdůrazňuje Marek Čelůstka

pondělí 19. září. 2022 | Redakce
Po devíti odehraných kolech jsou třinečtí fotbalisté na deváté příčce s 12 body. „V klubu panuje mírná spokojenost,“ přiznává sportovním manažer Marek Čelůstka.

Po šesti kolech jste měli jen o dva body méně. Poté však přišly tři zápasy bez vítězství.

Dvakrát jsme remizovali, a v tříbodovém systému je remíza prakticky ztrátou. Mrzí nás domácí remíza 1:1 s Vyškovem, který byl kvalitním soupeřem a také remíza 0:0 v Olomouci, kde jsme byli jasně lepší. Tam jsme ty body vyloženě ztratili. Nepanikaříme. Ty body, které jsme teď ztratili, se po reprezentační pauze budeme snažit získat zpátky, abychom byli v tabulce tam, kde chceme.

Co tedy říkáte na vaše dosavadní výsledky?

Když se podíváme na tabulku, víme, že to mohlo být lepší. Když však vezmeme v potaz herní styl, že mužstvo má fotbalovou tvář, jsme spokojení. Pořád máme na čem pracovat, přesto převládá mírná spokojenost.

Na čem je podle vás potřeba zapracovat?

Potvrdil to i zápas v Příbrami – jedná se o proměňování šancí. Ve finální fázi potřebujeme více klidu. Kdybychom ji měli kvalitnější, tak bychom minimálně bod v Příbrami uhráli.

Vloni jste ji dvakrát pokořili, tentokrát jste vyšli naprázdno.

V zápase bylo několik sporných momentů. Nevyužili jsme i několik jasných příležitostí, největší měli Habusta, Holík, Gembický a Hýbl. Když neproměníme šance, nemůžeme pomýšlet na body. Příbram prostě vyhrála zaslouženě.

Přestupní termín skončil, dalšího útočníka se vám přivést nepovedlo. Jak se s tím ve zbytku podzimu vyrovnáte?

Venca Juřena má výborný fyzický fond, takže to zvládne. Každý hráč potřebuje bič konkurence, on je v tuto chvíli žádnou nemá, je jediným útočníkem. Martin Samiec, který dříve rovněž hrával na hrotu, se pomalu, ale jistě dostává do formy, kterou měl před zraněním. Pracuje velmi dobře a doufám, že bude Vencovi šlapat na paty.

Odehrajete v reprezentační přestávce nějaké přípravné střetnutí?

Měli jsme domluvený zápas s Baníkem Ostrava, ale Baník si přeložil pohárový zápas s Kroměříží na středu, takže to nakonec padlo. Hráči dobijí baterky, tvrdě potrénují a po volném víkendu se budou připravovat na dalšího soupeře, kterým bude Chrudim.

Překvapilo vás něco v dosavadním průběhu druholigové soutěže?

Líšeň je znovu nahoře. Hraje přesně ten styl fotbalu, který se na druhou ligu hodí a přináší ji to ovce. Příjemným překvapením pro všechny je Vyškov.

Vy sám jste sundal kopačky z hřebíku a nastupujete v I. B třídě za Nýdek.

Pokud se mi to nekryje s našimi zápasy a zrovna nejedu sledovat příští soupeře anebo hráče, jdu si zahrát. Zlanařil mě Lukáš Paleček, který v Nýdku bydlí. Já se na zápasy Nýdku chodíval dívat i předtím. Je to pohoda, ideální odreagování od vrcholového fotbalu. Když jsem zjistil, že mladí hráči v nižších soutěžích nechtějí hrát, takže tam chybí fotbalisté, definitivně mě to zlomilo. Rozhodl jsem se, že půjdu Nýdku pomoct.

Aktuálně

Aktuality

Termín 3.kola MOL Cupu

Bohemians Praha 1905 : FK Třinec

Středa 19.10.2022 v 17:30 hodin.

29. 9. 2022, 22:35

SLEDUJ ŽIVĚ

9. kolo s FK VIAGEM PŘÍBRAM můžete sledovat v sobota 17.9. od 16.30 hodin. na SPORTTOTAL

16. 9. 2022, 15:30