Preview k zápasu

Slezské derby: Třinec míří do Opavy

čtvrtek 03. listopadu. 2022 | Redakce
Atraktivní regionální souboj slibuje slezské derby, v němž se třinečtí fotbalisté v pátek od 18 hodin představí na stadionu Opavy.

Opavští na úvod sezony prohráli ve Varnsdorfu, ale posléze doma přehráli Duklu. Po dvou těsných porážkách s rezervou Olomouce a s Vyškovem zaznamenali nejúspěšnější část dosavadní sezony.

Ze čtyř zápasů vydolovali deset bodů, když pokořili Vlašim, Jihlavu a Chrudim a mezitím se rozešli smírně s béčkem Slavie.

Následovala porážka na půdě sparťanského béčka a domácí výhra nad Táborskem. Následovaly tři nezdary s favorizovanými celky Karviné, Líšně a Příbrami, po kterých přišla remíza v Prostějově.

Sečteno a podtrženo – svěřenci trenéra Romana Westa doposud nastřádali 17 bodů a v tabulce jim patří devátá příčka. Kapitánem opavského mužstva je dlouholetý hráč Třince Jiří Janoščín.

Třinečtí fotbalisté rozjeli letošní sezonu tak, jak si přáli. Na úvod sice padli v derby s Karvinou, pak ale přivezli bod s Prostějova, který potvrdili domácími výhrami nad Duklou a béčkem Slavie.

Po prohře ve Varnsdorfu následovaly tři duely, ve kterých Třinec bodoval – s Vlašimí, na stadionu olomouckého béčka a s Vyškovem. Poté nastalo hluché období – svěřenci trenérů Zbončáka a Cieslara museli skousnout porážky v Příbrami, s Chrudimí a v Táborsku.

Náladu si zpravili domácí remízou proti Jihlavě, po které se po téměř roce dočkali venkovní výhry, když uspěli na trávníku sparťanského béčka. Poslední zápas se Třinci nevydařil, v oslabené sestavě a bez vyloučeného Foltyna prohrál s Líšní.

Prozatímní bilance Třince je šestnáct bodů a 13. místo v tabulce. Vítěz slezského derby se přiblíží silnému středu tabulky.

„Věřím, že v Opavě zabodujeme. Po delší době jsme bodovali na Spartě, takže proč bychom teď nemohli přivézt body z Opavy. Pojedeme tam s jasným cílem přivézt nějaké body,“ předeslal třinecký záložník Jiří Kateřiňák.

V Opavě se jeho mužstvo bude muset obejít bez stopera Foltyna, který bude pykat za vyloučení. Do sestavy se naopak vrátí trojice Habusta, Straňák a Kania, která posledně stála za tři žluté karty.

Aktuálně

Aktuality

22. kolo MSFL

Výsledky 22. kola MSFL: Hlučín - Uherský Brod 4:2, St. Brno - Znojmo 1:3, Bohunice - Blansko 2:2, Zlínsko - Hranice 2:1, Karviná "B" - Hodonín 4:4, Uničov - Frýdek-Místek 0:1, Slovácko "B" - Frýdlant 4:0, Zlín "B" - Ostrava "B" 0:1.

7. 4. 2024, 09:51

Trojlístek v sestavě kola

Hned tři fotbalisté - brankář Ondřej Mrózek, obránce Jakub Bolf a záložník Ondřej Machuča se dostali do sestavy 21. kola MSFL. Třinec v něm zdolal záložní tým Slovácka 2:0.

4. 4. 2024, 14:48