Rozhovory

Hráči dostávají pořádně zabrat, říká kouč Zbončák

úterý 10. ledna. 2023 | Redakce
V první březnovou sobotu na pražské Julisce vyběhnou k úvodnímu jarnímu utkání fotbalisté Třince. Od druhé poloviny prosince usilovně pracují na tom, aby se na zápas s Duklou a také na ostatní střetnutí, v nichž budou usilovat o druholigové bytí, co nejpečlivěji připravili. Trenér Martin Zbončák má prozatím důvody ke spokojenosti.

Jak fotbalisté odpracovali individuální fázi zimní přípravy?

Absolvovali devět běžeckých a pět posilovacích tréninkových jednotek. Kromě Omasty, jehož stále zlobí tříslo a Hýbla, kterého postihla viróza, ostatní hráči odběhali všechno. Své výsledky nám posílali pravidelně, takže bylo všechno v pořádku. Hráči získali slušný kondiční základ.

Zátěžové testy, které jsme minulý týden absolvovali na klinice AGEL v Prostějově, dopadly také dobře?

Prozradily nám, že oproti loňsku u většiny hráčů došlo ke zlepšení jednotlivých parametrů. Kluci jsou na tom kondičně velice dobře, zlepšili se po silové i vytrvalostní stránce, což nám v průběhu jarní části jistě přijde vhod. Udělalo nám to radost. Kluci šli do maxima, výsledky byly výborné.

Jakou tréninkovou náplň má kondiční soustředění v Luhačovicích?

„Každý den máme posilovnu, střídáme běh v terénu s tréninky v hale nebo na umělé trávě. Tři tréninky denně dávají hráčům pořádně zabrat, ve volných chvílích se najedí, regenerují a odpočívají.

První přípravný zápas odehrajete až koncem příštího týdne. Takový byl záměr?

Těch osm přípravných zápasů, které máme v plánu, je takový standardní počet. Obdobný mají i další týmy. Začínáme hrát trochu později, protože kluci jsou po kondičním soustředění velice unavení a nechceme, aby někoho vinou únavy nebo nekoncentrovanosti potkalo nějaké zranění. První dva týdny přípravy budeme nabírat veliký objem.

Od ledna hráči Třince využíváte novinku, o co přesně jde?

Díky vstřícnosti vedení klubu máme k dispozici speciální vesty, které už dnes používají při zápasech i trénincích všechny prvoligové týmy. Jsou také součástí výbavy několika druholigových mužstev. Nově mezi ně patříme také my. Poskytnou nám veškeré detailní záznamy o pohybu všech hráčů na hřišti, takže díky nim budeme moci podle potřeby optimalizovat i tréninkové jednotky.

Aktuálně

Aktuality

TANDARA V NOMINACI SR21

Do mužstva SR 21 byl povolán náš hráč Marián TANDARA. Obránce, který prošel akademií MŠK Žilina se nominoval pro tři zápasy proti Slovinsku U21, Bulharsku U21 a Severní Makedonii U21 v tureckém Beleku (19.-29.3.2023). Tandy, tak ať se daří!

16. 3. 2023, 10:10

18. KOLO ŽIVĚ

18.KOLO F:NL můžete sledovat v neděli 12.03. od 10:15 hodin Slavia Praha "B": FK TŘINEC na SPORTTOTAL

10. 3. 2023, 10:56