Preview k zápasu

Slezské derby: Třinec přivítá Opavu

úterý 23. května. 2023 | Redakce
Pouze vítězství v zítřejším slezské derby s Opavou uchová třineckým fotbalistům až do posledního kola naději na udržení druholigové příslušnosti. Derby s Opavou bude mít výkop ve středu v 17 hodin.

Do posledního utkání na domácí půdě vyběhnou třinečtí fotbalisté pod vedením kapitána Jakuba Habusty, který se v Líšni vrátil po šestizápasové přestávce způsobené svalovým zraněním. Připraven už bude také stoper Vojtěch Brak, který v Brně stál za vyloučení v domácím klání s rezervou Sparty.

Poslední Třinec má 27 bodů, Opava, která je předposlední, nastřádala o jeden bod více. Pouze tříbodový zápis oběma celkům zaručí, že i v nedělní derniéře letošního ročníku druhé ligy (Třinec hraje v Karviné, Opava hostí Varnsdorf) ještě budou moci bojovat o odvrácení sestupu.

Je to klíčový zápas sezony. Jestli chceme hrát druhou ligu i v příštím roce, musíme vyhrát. Jakýkoliv jiný výsledek znamená sestup. Na ten zápas se musíme dobře připravit, zejména v hlavě, musíme v něm podat nejlepší možný výkon. Pokud uspějeme, budeme mít o co hrát, bude to otevřené až do posledního kola,“ řekl hlavní trenér Třince Roman West.

Podzimní utkání v Opavě skončilo bez branek.

Aktuálně

Aktuality

30.kolo na ČT2

30. kola F:NL MFK Karviná - FK Třinec můžete sledovat od 17 hodin na ČT 2.

28. 5. 2023, 10:37

29.KOLO ŽIVĚ

Poslední domácí zápas můžete sledovat na SPORTTOTAL.CZ

24. 5. 2023, 13:05