Rozhovory

Znojmo bude hrát kombinačně, tuší Dominik Straňák

středa 18. října. 2023 | Redakce
K výhře nad Blanskem přispěl urostlý obránce Dominik Straňák. Po jeho individuální akci v závěru prvního poločasu vstřelil vítěznou branku Nedžad Zinhasović. Výhru by Třinec rád potvrdil ve Znojmě.

Utkání s Blanskem jste zvrátili ve svůj prospěch, což se vám v poslední době moc nedařilo…

Moc se mi líbilo, jak jsme zareagovali na obdrženou branku. Hned jsme dali rychlý gól na 1:1 a do poločasu se nám podařilo dát branku na 2:1. Ve druhém poločase jsme mohli využít ještě více brejkových situací ke skórování.

Jak se zrodil tvůj ofenzivní výpad, který předcházel brance na 2:1?

Dostal jsem přihrávku, Filip Maksić otočil hru doleva, viděl jsem, že se to přede mnou otevřelo, že protihráči byli daleko od sebe. Navedl jsem si mezi nimi míč a kolmicí jsem našel Nedžada, kterého jsem periferně viděl. Jsem rád, že z toho byl gól.

Opět jste mohli vyhrát mnohem vyšším rozdílem…

Soupeř měl ke konci také jednu dvě šance, ale my jsme jich měli mnohem více a zápas mohl skončit ještě vyšším vítězstvím.

Mysleli jste na to, že chcete odčinit porážku v Hranicích?

Určitě jsme na to mysleli. Teď nás čeká velice těžký zápase ve Znojmě, odkud by bylo dobré přivézt všechny tři body, abychom se ve vyrovnané tabulce posunuli nahoru.

Klíčem k úspěchu bude pokrýt kanonýry Paredeho Neta a Kilibardu, kteří dali deset, respektive šest branek.

Víme, že Znojmo má v kádru legionáře. Určitě budou předvádět kombinační fotbal, takže se na to musíme dobře připravit.

Venku se vám po dvou úvodních výhrách přestalo dařit. Zato doma se vám v posledních kolech začalo dařit. Čím to?

Mělo by platit pravidlo: můj dům, můj hrad. Doma bychom měli body získávat pravidelně a nedovolit soupeřům, aby si ne odváželi. I z venku bychom měli vozit body, pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky.