Rozhovory

Nevzdáváme to! Derniéru musíme zvládnout, velí René Dedič

středa 15. listopadu. 2023 | Redakce
Umístění třineckých fotbalistů je na hony vzdáleno předsezonním představám. Mimo jiné i díky tomu, že mají čtvrtou nejhorší obranu v soutěži, přičemž inkasovali stejný počet gólů jako poslední Bohunice. „Je to odraz celého podzimu,“ posteskl si útočník René Dedič.

Nálada v třineckém klubu je skleslá. Fotbalisté neobstáli s lídrem z Ostravy a poté padli i se Zlínskem, kterému vloni v poháru nadělili pětku.

Bylo to tvrdé utkání, a také kontroverzní. Vedli jsme 1:0, ale jako kdyby nám ten gól paradoxně uškodil. Ve druhém poločase jsme se báli hrát, vůbec jsme nerozehrávali, jen jsme nakopávali. Nic z toho nebylo, protože prodloužené míče posbíral soupeř. Bylo to z naší strany čekání na gól,“ řekl autor jediné třinecké branky.

Jeho mužstvo prozatím zůstává za očekáváním. Kromě šesti výher a čtyř remíz zapsalo také šest porážek a patří do průměru.

Nic neflákáme, chceme vyhrávat, nikomu z nás to není jedno. Naše výsledky jsou bohužel odrazem celé půlsezony. Je smutné, že jeden nebo dva góly nám kolikrát nestačí ani na bod. V Ostravě letos ani jeden tým nedal více než jeden gól. My ano, ale nestačilo to. I když nemáme vyloženého střelce, vstřelili jsme skoro nejvíce gólů. Na druhou stranu jsme jich také skoro nejvíce dostali. Nevím, čím to je, že nejsme jako tým kompaktní v defenzívě. Některé zápasy bychom měli vyhrávat třeba 1:0, což nezvládáme. Pokud nedáme dva góly, nemáme ani bod,“ poukázal zkušený fotbalista, který se v posledních třech utkáních trefil čtyřikrát.

Pošramocenou pověsti si třinečtí fotbalisté budou moci částečně napravit v sobotním derby s Frýdlantem.

Dominik Straňák posledně dostal červenou kartu, Martin Vlachovský odjel na vyšetření do nemocnice a Ondra Machuča dohrál se sebezapřením. Musíme se dát dohromady a poslední zápas zvládnout. Ztráta na špici už je větší, ale nevzdáváme to! Rozhodnou až úvodní jarní kola, stačí udělat sérii výher a možná se s tím dá ještě něco udělat,“ uzavřel René Dedič.

Aktuálně

Aktuality

S Opavou v Kobeřicích

Sobotní přípravný zápas, v němž fotbalisty Třince přivítá druholigová Opava, se uskuteční od 11. hodin v Kobeřicích.

12. 7. 2024, 14:18

Se Žilinou na Městském

Středeční přípravný zápas se záložním celkem Žiliny, který má výkop v 10.30 hodin, se uskuteční na Městském stadionu v Třinci.

8. 7. 2024, 15:39