Aktuální zprávy

Divákům se představili nigerijští fotbalisté Yakubu a Ayoola

sobota 30. března. 2024 | Redakce
Dvojice mladých nigerijských fotbalistů – záložník Aliyu Yakubu a útočník Ibrahim Ayoola se představila divákům v domácím střetnutí s rezervním celkem Slovácka.

Letos 24letý záložník Aliyu Yakubu, který do Třince přestoupil ze švédského celku Eskilstuna, bude nosit na dresu číslo dvě.

O tři roky mladší hrotový útočník Ibrahim Ayoola, jenž naposledy působil v nejvyšší egyptské soutěži, bude nastupovat se sedmičkou. Oba v Třinci uspěli na testech a stali se novými členy mužstva.

Pořád platí, že v prvé řadě sázíme na nadějné hráče z regionu se vztahem k městu a ke klubu. Poté, co prvoligové a druholigové celky uzavřely své kádry, už další takoví fotbalisté pro jarní části sezony k mání nebyli.Naskytla se nám možnost angažovat dva nadějné africké fotbalisty, kteří aktuálně nebyli smluvně vázaní. Dostali jsme na ně dobré reference. Oba mají nesporný potenciál. Potřebují se aklimatizovat a sžít s novými spoluhráči, pak už budou mít budoucnost ve svých rukou,“ přiblížil generální ředitel FK Třinec Karel Maceček a dodal: „Aktuálně máme v kádru trojici afrických fotbalistů, což je pro oživení mužstva, případně herního projevu, tak akorát. Další hráče z Afriky proto momentálně přivádět nebudeme.“

S dvojicí nových fotbalistů z Nigérie, kteří doplnili svého krajana Clementa Chukwudozie Malachyho, jenž přišel před sezonou z Karviné, je hlavní trenér Třince Tomáš Hejdušek spokojen.

Jsem rád, že v zápase proti rezervě Slovácka se všichni tři kluci dostali na hřiště. Už se pozvolna začínají adaptovat, zvykat si na nový tým. Velmi dobře pracují v tréninkovém procesu a v utkání ukázali, že jsou pro náš tým přínosem,“ podotkl kouč Třince.

Aktuálně

Aktuality

22. kolo MSFL

Výsledky 22. kola MSFL: Hlučín - Uherský Brod 4:2, St. Brno - Znojmo 1:3, Bohunice - Blansko 2:2, Zlínsko - Hranice 2:1, Karviná "B" - Hodonín 4:4, Uničov - Frýdek-Místek 0:1, Slovácko "B" - Frýdlant 4:0, Zlín "B" - Ostrava "B" 0:1.

7. 4. 2024, 09:51

Trojlístek v sestavě kola

Hned tři fotbalisté - brankář Ondřej Mrózek, obránce Jakub Bolf a záložník Ondřej Machuča se dostali do sestavy 21. kola MSFL. Třinec v něm zdolal záložní tým Slovácka 2:0.

4. 4. 2024, 14:48