Zápas - mládež

U15: Těžkého soupeře rozstříleli

pondělí 06. května. 2019 | Jana Zipserová
Přesto, že Uničov je favoritem na prvních příčkách celkové tabulky, tak ve hře se svěřenci trenéra Pavla Filipczyka to nebylo znát. Ti odehráli vynikající utkání během něhož se blýskl brankář <b>Jakub Benedik</b>, který zmařil všechny soupeřovy šance na skórování a vychytal utkání s nulou na kontě.
Liga starších žáků U15 - 2018/2019,15. kolo, so 4. 5. 2019, 10:00

SK Uničov

5:0
2:0

Branky: Viktor Buryan (1:0), 33. Matěj Mieszek (2:0), 45. Šimon Roček (3:0), 59. Mateusz Bartnicki (4:0), 66. Viktor Buryan (5:0). Rozhodčí: Jan Krupa - Jakub Revaj, Sebastián Matula. Žlutá karta: Viktor Buryan (Třinec).

FK Třinec: Jakub Benedik - Pavel Klimek, Tomáš Sikora, Matěj Mieszek, Jakub Kajfosz (36. Mário Jantošík), Kryštof Labaj, Andrej Khanh An Nguyen, Viktor Buryan, Michal Sikora (36. Šimon Roček), Ondřej Kajfosz, Mateusz Bartnicki (54. Matěj Hawliczek). Trenér: Pavel Filipczyk.

SK Uničov: Dominik Vychopeň - Adam Bako, Matěj Rabenseifner, Kryštof Demel, Daniel Hrazdil, Jakub Režnar (49. Michal Olejník), Matyáš Demel, Tadeáš Vavřín (36. Jan Šlégr), Pavel Stejskal, Michal Mackovík, Jakub Hůževka. Trenér: Norbert Demel.

Pavel Filipczyk, trenér FK FOTBAL Třinec

„První poločas jsme hráli s Uničovem vyrovnanou partii, avšak do úspěšnosti v zakončení jsme byli lepším týmem. Šance během prvního poločasu byly na obou stranách vyrovnané. Ale výborně chytající Jakub Benedik vychytal obě dvě gólové příležitosti hostí a díky tomu jsme šli do vedení 2:0. V druhé polovině utkání jsem to vnímal jako by to Uničov vzdal. Také důležitým aspektem bylo oživení nastupujícího Šimona Ročka, který do zápasu přinesl svěží vítr. Dařilo se nám přecházet do útoku a dostávat se častěji a častěji před brankáře Uničova. Mám radost z výhry i proto, že s Uničovem máme stoupající tendenci. První střetnutí na podzim jsme u nich prohráli 1:0, na jaře jsme je jejich na domácím poli porazili 0:2 a nyní uhráli další výhru 5:0. To mi ukazuje, jakým zlepšením prošel náš tým za tuto dobu.“