Béčko na závěr rozneslo Havířov

neděle 03. listopadu. 2019 | Igor Mainka
Třinecké béčko uzavřelo podzimní část sezóny vysokým vítězstvím nad Havířovem. Domácí v každém poločase nastříleli do sítě gólmana Přibyla dva góly a po třinácti zápasech přezimují na třetí příčce.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,1. kolo, ne 3. 11. 2019, 10:15

FK Fotbal Třinec B

MFK Havířov

4:0
2:0

Branky: 27. Nieslanik, 39. Bulawa (Janošík), 50. Wojnar, 77. z penalty Joukl. Rozhodčí: Hubený – Částečka, Heger. Žluté karty: Wojnar – Skoupý, Zupko, Malcharek.

FK Fotbal Třinec B: Chmiel – Chloň, Potůček, Bulawa, Janošík – Joukl, Čelůstka – Arroyo (80. Jalovičor), Wojnar (77. Lasota), Tatar (55. Novotný) – Nieslanik. Trenér: Jindřich Dohnal.

MFK Havířov: Přibyl – Podešva, Matušovič, Skoupý, Zbavitel (70. Bajzath) – Chlopek (83. Noga), Klejnot, Zupko, Heller (66. Velčovský) – Malcharek (75. Stanojkovič), Förster. Hrající trenér: Miroslav Matušovič.

Třinečtí vstoupili do zápasu velice aktivně a už ve druhé minutě vypustil z pravé strany šestnáctky střílenou přihrávku Arroyo, gólman Přibyl si zhluboka oddechl, protože míč prolétl pouze mezi brankou na dobíhajícím Wojnarem.

Ve 26. minutě zatopil Chmielovi ze standardní situace Matušovič, jeho nepříjemnou střelu k tyči třinecký gólman vyrazil a pár vteřin na to z protiútoku zaútočili domácí, pravou stranou pláchl Nieslanik, následnou střelu nedokázal dorazit do brány Arroyo, ani Čelůstka. Nakonec se to povedlo Denisovi Nieslanikovi, ke kterému se míč odrazil a střelou do prázdné brány poslal svůj celek do vedení.

Ve 32. minutě zaváhal brankář Chmiel, míč poslal přímo na nohu Förstera, ale ten rychlou střelou po zemi do brány trefil vracejícího se třineckého gólmana. O sedm minut později už se diváci radovali z dalšího gólu. Na rohový kop Janošíka si naběhl Tomáš Bulawa a hlavou zvýšil na 2:0.

Další gólový moment nastal po změně stran. V úvodu druhé půle fauloval brankář Přibyl před pokutovým územím Čelůstku. K přímému kopu se postavil Tomáš Wojnar a střelou kolem zdi překonal havířovského gólmana, jenž se snažil situaci hasit na brankové čáře, ale marně.

V 68. minutě nejprve zkoušel lobovat brankáře Přibyla Wojnar a poté neúspěšně střílel z pravé strany šestnáctky Nieslanik, ale ani jeden pokus neskončil v bráně. O čtyři minuty později střílel zpoza vápna Förster a Chmiel nepříjemnou skákavou střelu vyrazil hokejovým rozklekem koleny mimo vápno.

V 76. minutě po přihrávce Novotného zakončoval v akrobatické pozici Wojnar. Přibyl jeho střelu vyrazil, ale při střele byl třinecký hráč faulován a rozhodčí ukázal na bílý puntík. Penaltu střelou do levého horního rohu proměnil Petr Joukl a upravil výsledek na konečných 4:0.