Béčko zvítězilo i doma

neděle 18. srpna. 2019 | Igor Mainka
Třinecká rezerva navázala na vítězství v Bruntálu a doma zdolala regionálního rivala z Bohumína 2:0. O úspěchu Třince rozhodla poslední pětiminutovka první půle, ve které se prosadili Nieslanik s Wojnarem.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,3. kolo, ne 18. 8. 2019, 10:15

FK Fotbal Třinec B

FK Bospor Bohumín

2:0
2:0

Branky a asistence: 40. Denis Nieslanik (as. Martin Janošík, 1:0), 43. Tomáš Wojnar (as. Jiří Cieslar, 2:0). Rozhodčí: Marek Švehla - Roman Fabeš, David Jurajda. Žluté karty: Stanislav Potůček, Daniel Jež, Petr Chloň - Marek Lišaník.

FK Fotbal Třinec B: Lukáš Paleček - Daniel Jež, Stanislav Potůček, Marek Čelůstka, Petr Chloň (84. Martin Konečný) - Marek Zahaluk (61. Petr Joukl), Jiří Cieslar, Martin Samiec, Martin Janošík (77. Petr Novotný) - Tomáš Wojnar, Denis Nieslanik (67. Róbert Demjan). Trenér: Jindřich Dohnal.

FK Bospor Bohumín: Jakub Švrčina - Jan Ferenc (82. Martin Cieslawski), Lukáš Poštulka (46. Jan Stošek), Roman Košťál, Jan Kodeš (46. Jan Jesch) - Dominik Palej (46. Daniel Uher), Mario Latocha, František Hanus, Milan Halaška - Marek Lišaník (64. Petr Bloksch), Jakub Padych. Trenér: Martin Špička.

Třinečtí mladíci odstartovali zápas pěkně od podlahy a už ve druhé minutě se musel zaskvět výborným zákrokem gólman Švrčina, když zneškodnil Nieslanikovu šanci. Za další minutu Nieslanik po rohovém kopu hlavičkoval vedle brány.

Brankář Švrčina vynikal nejen svou rugbyovou přilbou, ale především gólmanským uměním. V 9. minutě vytáhl vedle brány nepříjemnou střelu Wojnara zpoza šestnáctky. Za další dvě minuty vložil ruku do střely Ježe, jenž unikl po pravé straně.

Šance střídala šanci, po centru Ference se zjevil před Palečkem Lišaník, ale třineckého gólmana nepřekonal. Na druhé straně Nieslanik neobelstil v situaci jeden na jednoho vyběhnutého Švrčinu.

V závěru první půl hodiny předvedl gólman Paleček výborný zákrok proti střele Hanuse a pár minut na to zneškodnil únik Latochy po pravé straně.

Góly padaly až v závěru úvodního dějství. Ve 40. minutě domácí utekli do situace dva na jednoho, Janošík předložil míč k pravé tyči Denisi Nieslanikovi a ten už neměl problém usměrnit míč do odkryté brány.

Třinec vedl 1:0, ale ne dlouho. Za další dvě minuty Wojnar vypálil z přímého kopu a vynikající Švrčina míč vyrazil vedle brány. Po následném rohovém kopu Cieslara přistál míč na hlavě Tomáše Wojnara a vysoký záložník přesnou střelou navýšil třinecké vedení.

O přestávce sáhl trenér Bosporu k trojí změně a rázem byl Bohumín lepším celkem, častěji u míče a vytvářel si šance. Po přihrávce Padycha neuspěl Lišaník v souboji s Palečkem. Za další tři minuty Košťálovu hlavičku vykopl z brankové čáry jeden z třineckých obránců.

V 63. minutě Třinečtí rychle rozehráli zkrácený roh a Švrčina se musel vyznamenat proti tečované střele Chloně. Bohumínský gólman měl místy i trochu štěstí, proti hlavičce Wojnara ho zachránilo břevno.

Když se střelecky neprosadili ani Latocha, Paleček výborným výběhem zneškodnil příležitost extřineckého mladíka, s Jouklem, skončilo utkání druhým vítězstvím Třince v soutěži.

Jindřich Dohnal, trenér FK FOTBAL TŘINEC

„Chtěli jsme potvrdit vítězství z Bruntálu, což se nám povedlo. První poločas byl z naší strany lepší než druhý. Ve druhé půlce jsme dělali chyby vzadu, kterými jsme soupeře dostali do hry a pustili je do třech šancí. Ty naštěstí neproměnili. Naše vítězství je zasloužené, ale musíme se v dalších zápasech zlepšit.“