Béčko neproměnilo šance a poprvé prohrálo

neděle 25. srpna. 2019 | Igor Mainka
Třinecká rezerva v zápase proti Frenštátu pod Radhoštěm tahala za kratší konec a zaznamenala první prohru v soutěži. Beskydu podlehla 2:1.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,4. kolo, ne 25. 8. 2019, 16:30

SK Beskyd Frenštát

FK Fotbal Třinec B

2:1
1:0

Branky a asistence: 21. Pavel Klimpar (as. Tomáš Baran, 1:0), 51. Martin Janošík (as. Francisco Nazareno, 1:1), 79. Pavel Klimpar (2:1). Rozhodčí: Michal Grečmal - Pavel Pospíšil, Stanislav Pochylý. Žluté karty: Jiří Kovář - Petr Novotný, Stanislav Potůček.

SK Beskyd Frenštát: Richard Mrozek - Tomáš Pokorný (46. Martin Bolcek), Ondřej Kubík, Jan Farský, Roman Vaverka - Oliver Walder (84. Martin Bartoň), Jiří Kovář, Radim Špaček, Tomáš Baran - Jakub Malý, Pavel Klimpar (90. Přemysl Hajník). Trenér: Miroslav Skurka.

FK Fotbal Třinec B: Lukáš Paleček - Daniel Jež (86. Martin Konečný), Stanislav Potůček, Marek Čelůstka, Petr Chloň - Petr Joukl (80. Filip Tatar), Jiří Cieslar, Francisco Nazareno (89. Petr Niemczyk), Martin Janošík - Denis Nieslanik (69. Jan Latocha), Tomáš Wojnar (46. Petr Novotný). Trenér: Jindřich Dohnal.

Zajímavé utkání odstartovala povedená střela Waldra z pravé strany, gólman Paleček míč konečky prstů usměrnil nad břevno. Na druhé straně byl blízko gólu hlavičkující Joukl, ale z těžké pozice netrefil bránu. Pár vteřin na to Nazareno prsy zpracoval centr z poloviny hřiště k Wojnarovi a ten napálil míč z voleje do boční sítě.

Zápas pokračoval ve vynikajícím tempu i v dalších minutách. Ve 21. utekl po levé straně Baran, v rychlostním souboji s Ježem zvládl nahrát před bránu, kam doběhl Pavel Klimpar a s trochou štěstí usměrnil míč za brankovou čáru. Brankář Paleček už na skákající balón nedosáhl.

Frenštát vedl 1:0, ale z další šance mohli naši vyrovnat. Střela Janošíka z levé strany jen těsně prolétla kolem pravé tyče. Na druhém konci hřiště Paleček vytáhl střelu Klimpara nad bránu a poločas uzavřela prudká, ale nepřesná hlavička Čelůstky.

O přestávce oba trenéři sáhli k jedné změně. Vyplácet se to začalo Třineckým. Rychlý brejk zakončil po přihrávce Nazarena z levé strany zakončující Martin Janošík a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1.

Janošík měl prsty i v další akci. Po přihrávce Nieslanika zvolil stejný způsob zakončení jako u vyrovnávacího gólu, ale tentokrát Mrozek na míč dosáhl.

Utkání rozhodla akce ze 79. minuty. Třinecká ofsajdová past nezaklapla včas a na Palečkovu bránu si to namířil kanonýr Pavel Klimpar. Střelec tří gólů do sítě Opavy si počkal na vybíhajícího gólmana a střelou nad něj vrátil domácím vedení.

Utkání by slušela remíza, jenže v závěru Latocha neuspěl v souboji s brankářem a dobíhající Janošík trefil v gólové pozici vracejícího se Mrozka. Druhou dorážku napálil Nazareno vysoko nad bránu, a tak zisk tří bodů slavil Frenštát.

Jindřich Dohnal, trenér FK FOTBAL TŘINEC

„Z výsledku jsme trochu zklamaní, protože jsme zahodili spoustu šancí. Bohužel jsme se nevyvarovali ani chyb v obranné fázi, které soupeř potrestal dvěma góly. Jinak si myslím, že jsme odvedli dobrý výkon, který jsme nekorunovali brankami a výsledkem.“