Béčko nezvládlo zápas v Opavě

sobota 07. září. 2019 | Igor Mainka
Souboj rezervních týmů dopadl pro třineckou družinu špatně. Naši borci nebyli efektivní v koncovce a soupeři nabídli několik gólovek, ze kterých vyústil výsledek 4:1 pro Opavu.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,6. kolo, so 7. 9. 2019, 10:15

Slezský FC Opava B

FK Fotbal Třinec B

4:1
2:0

Branky: 12. Adam Ščudla (1:0), 34. Václav Jurečka (2:0), 47. Petr Joukl (2:1), 61. Václav Jurečka (3:1), 89. Denis Darmovzal (4:1). Rozhodčí: Tomáš Ham - Petr Lukašík, Paskal Trigas. Žluté karty: Marek Čelůstka, Marek Zahaluk, Lukáš Paleček (Třinec).

Slezský FC Opava B: Jaroslav Šidlák - Dominik Dybal, Jakub Swiech, Štěpán Harazim (78. Ondřej Večerek), Tomáš Koschatzký (75. Vojtěch Berger), Lukáš Katschmarz (68. Petr Hluchý), Adam Gorčica (75. Pavel Kuzník), Martin Musila, Adam Ščudla, Denis Darmovzal, Václav Jurečka (71. Vít Veselý). Trenér: Lukáš Černín.

FK Fotbal Třinec B: Lukáš Paleček – Tomáš Bulawa (46. Daniel Jež), Stanislav Potůček, Marek Čelůstka, Petr Chloň – Tomáš Wojnar (65. Petr Novotný), Jiří Cieslar (61. Petr Niemczyk), Petr Joukl (68. Martin Konečný), Marek Zahaluk – Denis Nieslanik, Muhamed Tijani. Trenér: Jindřich Dohnal.

Včerejší přátelské utkání proti Karviné bylo velice znát v dnešním divizním duelu. V Opavě od úvodních minut naskočili Tomáš Bulawa, Denis Nieslanik, Tomáš Wojnar a Muhamed Tijani, na nichž byla vidět s přibývajícím časem únava. Domácí trenér, bývalý hráč Třince, Lukáš Černín se mohl spolehnout na posilu z A-mužstva Václava Jurečku.

První šanci nabídli hrstce diváků třinečtí hráči. Po rohovém kopu se ve vzdušném souboji prosadil Wojnar, jenže jeho hlavičku brankář Šidlák vyrazil vedle brány.

Jak se proměňují šance ukázali Opavští pár minut poté. Brejk dva na jednoho zakončil střelou k pravé tyči Adam Ščudla a domácí vedli.

Vyrovnat mohl střelou z levé strany Chloň, ale minul vzdálenější tyč soupeřovy branky. Po půl hodině zápasu si Nieslanik všiml, že brankář Šidlák je daleko od brány, a střelou z vlastní poloviny orazítkoval pravou tyč opavské svatyně.

Úvodní dějství nakonec skončilo dvoubrankovým vedením Opavy. Po chybě třinecké defenzívy domácí utekli do přečíslení, Darmovzal přihrál Václavu Jurečkovi a hráč s prvoligovými zkušenostmi střelou ke vzdálenější tyči nedal Palečkovi šanci.

Nic na tom nezměnil ani únik Tijaniho, který vypíchl gólman Šidlák, ani střela Darmovzala pod břevnu, tu Paleček vyrazil nad bránu.

Třinecký tým se o přestávce zdravě naštval, trenér nechal na lavičce unaveného Bulawu a do hry poslal čerstvého Ježe. To se projevilo na vstupu do druhé půle. Po centru z pravé strany a teči domácího hráče dotlačil míč za brankovou čáru kapitán Petr Joukl.

To nebylo z třineckého nástupu vše. Vzápětí mohl vyrovnat Wojnar, ale z přímého kopu minul levou tyč. Neuspěl ani Tijani, jeho kroucená rána zamířila vedle brány.

Domácí byli daleko přesnější. Prudkou střelu Harazima zpoza šestnáctky Paleček vyrazil pouze před sebe a dobíhající Václav Jurečka vrátil domácím dvoubrankové vedení.

O výsledku mohl definitivně rozhodnout Darmovzal, jenže jeho střelu vyškrábl nad břevno gólman Paleček. V podobné situaci byl také Gorčica, ale ani on nevyzrál na vynikajícího třineckého gólmana.

Třinecký gólman kouzlil, zuby si na něm vylámal Veselý i jeho další dva spoluhráči, ale domácí se nakonec dočkali čtvrtého gólu. Minutu před koncem se nepovedená střela Ščudly odrazila k Denisi Darmovzalovi a velmi aktivní útočník už měl jednoduchou pozici ke vstřelení posledního gólu zápasu.

Jindřich Dohnal, trenér FK FOTBAL TŘINEC

„Soupeř byl dnes produktivnější, vstřelil více gólů a proto zvítězil. My jsme znovu zahodili spoustu šancí.“