Béčko udolalo poslední Polanku

neděle 15. září. 2019 | Igor Mainka
Třinecké béčko potvrdilo v domácím prostředí roli favorita, bylo lepším týmem a na Borku zaslouženě, ale jen těsně, zvítězilo 2:1. Vítěznou trefu obstaral Denis Nieslanik.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,7. kolo, ne 15. 9. 2019, 10:15

FK Fotbal Třinec B

FK SK Polanka

2:1
1:0

Branky: 40. Richard Vaněk (1:0), 61. Roman Bartoš (1:1), 61. Denis Nieslanik (2:1). Rozhodčí: Radek Svoboda - Lukáš Hubený, Tomáš Mankovecký. Žluté karty: David Misiorz, Petr Niemczyk, Petr Joukl - Martin Krakovčík, Tomáš Gajďok, David Fromelius, Erik Talián.

FK Fotbal Třinec B: David Misiorz - Tomáš Bulawa, Stanislav Potůček, Marek Čelůstka, Petr Chloň - Lukáš Cienciala, Richard Vaněk, Petr Niemczyk (67. Petr Joukl), Martin Janošík (90+1. Filip Tatar) - Denis Nieslanik - Muhamed Tijani (77. Marek Zahaluk). Trenér: Jindřich Dohnal.

FK SK Polanka: Radovan Řehulka - Daniel Koutný, David Fromelius, Filip Drozd, Lukáš Tížek (65. Tomáš Gajďok) - Erik Talián, Martin Skřehot (61. Petr Vrzal), Patrik Miko (78. Radomil Kublák), Jakub Kaluža - Roman Bartoš (86. Tomáš Magdon), Martin Krakovčík (90. Jan Vybíral). Trenér: René Vojtěšek.

Třinecký tým nastoupil do zápasu posílen Lukášem Ciencialou, Denisem Nieslanikem a Richardem Vaňkem. Svůj premiérový start v divizi si připsal David Misiorz. Hosté dorazili na Borek i s Patrikem Mikem. Zkušený záložník s Třincem postoupil v roce 2006 do druhé ligy.

Utkání začalo velice opatrně, v úvodních minutách byla aktivnější Polanka, ale brankář Misiorz zasahovat nemusel. Postupem času přebrali otěže zápasu domácí fotbalisté.

Ve 23. minutě obdržel přihrávku do volného prostoru Tijani, jeho střelu k pravé tyči brankář Řehulka vyrazil a pár sekund na to si poradil i s prudkou střelou Janošíka. Za další dvě minuty střílel z otočky Niemczyk, ale minul branku.

Ve 28. minutě Nieslanik vysunul Tijaniho, ten si položil brankáře Řehulku a akci vyšperkoval přihrávkou na Niemczyka, jenže třinecký záložník při střele do odkryté brány trefil nohu obránce Fromeliuse.

Na opačné straně vystrašil domácí diváky zakončující Bartoš, hlavičkou usměrnil těsně nad břevno centr z kopačky Tížka.

Ve 39. minutě Misiorz vyrazil centr letící na hranici šestnáctky mimo pokutové území. Následný přímý kop Mika prolétl pár centimetrů nad břevnem. Minutu na to dostali příležitost přímého kopu domácí. Richard Vaněk překvapil hostujícího gólmana a zatočil míč přímo do brány, Řehulka se natahoval, ale míč už nedokázal vytáhnout mimo tři tyče - 1:0!

Výčet příležitostí první půle zakončil Nieslanik, který se po pravé straně rozběhl s míčem, ale křížnou střelou zhruba o metr minul levou tyč polanské brány.

Úvod druhé půle toho moc nenabídl, ale přišla 61. minuta, standardní situace Polanky, hlavička vysokého kapitána Romana Bartoše a rázem to bylo 1:1. Ne však na dlouho. Ještě v téže minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Denis Nieslanik a střelou k levé tyči vrátil domácím vedení.

Po dvojúderu se zápas rozjel. Po přízemním pasu Bulawy pálil Nieslanik, gólman Řehulka míč vyrazil před sebe, jenže dorážející Tijani trefil brankáře.

Střelec úvodního gólu byl při chuti a v 71. minutě zkusil znovu štěstí z přímého kopu, bohužel druhý pokus proletěl lehce nad břevnem. Další přímý kop v podání Vaňka zpoza šestnáctky vyrazil gólman Řehulka vedle levé tyče.

Zahozené třinecké šance mohly domácí mrzet. V 75. minutě zakličkoval v pokutovém území Vrzal a střelou k bližší tyči donutil k famóznímu zákroku Misiorze.