Béčko zdolalo Valašské Meziříčí

neděle 22. září. 2019 | Igor Mainka
Třinecká rezerva na Borku překvapila, velice silné Valašské Meziříčí nenechala hrát, zvítězila 3:0 a v tabulce svého soupeře přeskočila. Dva góly vstřelil Denis Nieslanik.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,8. kolo, ne 22. 9. 2019, 10:15

FK Fotbal Třinec B

TJ Valašské Meziříčí

3:0
2:0

Branky a asistence: 23. Denis Nieslanik (as. Marek Čelůstka, 1:0), 39. Petr Niemczyk (as. Denis Nieslanik, 2:0), 62. Denis Nieslanik (3:0). Rozhodčí: Tomáš Ehrenberger - Pavel Pospíšil, Paskal Trigas. Žluté karty: Petr Chloň, Marek Čelůstka - Martin Výmola, Michal Kiss Farkas.

FK Fotbal Třinec B: František Chmiel - Tomáš Bulawa, Stanislav Potůček (82. Adam Lasota), Erik Šuľa, Petr Chloň - Petr Joukl (73. Filip Tatar), Marek Čelůstka, Petr Niemczyk (78. Daniel Jež), Martin Janošík (87. Ondřej Jalovičor) - Denis Nieslanik, Tomáš Wojnar. Trenér: Jindřich Dohnal.

TJ Valašské Meziříčí: Milan Michut - Ondřej Kadla, Martin Švec, Aleš Michálek, Michal Kiss Farkas - Václav Vozák, Jaroslav Juříček, Viktor Žilinský, Jonáš Vrána (82. Jakub Straka), Šimon Vrána (76. Michal Kundrát) - Martin Výmola (67. Martin Gajdoš). Trenér: Pavel Hajný.

Do souboje s favorizovaným Valašským Meziříčím vstoupil náš tým posílen o brankáře Františka Chmiela, Martina Janošíka, Denise Nieslanika a Tomáše Wojnara. V úvodu to však nebylo vidět, o první zajímavý vzruch se postarali matadoři Joukl s Čelůstkou. První jmenovaný odcentroval z pravé strany a druhý hlavou přestřelil bránu.

Z nevýrazného průběhu vynikl první gól. Čelůstka tak dlouho šachoval s balónem, až ho předložil Denisovi Nieslanikovi a třinecký útočník skákavou střelou k levé tyči překvapil brankáře Michuta. Ten po míči ani neskočil, zřejmě myslel, že střela letí vedle brány.

Ve 28. minutě Janošík vypustil od rohového praporku prudký centr, který Wojnar prodloužil k zadní tyči, odkud Potůček nedokázal balón dopravit do poloodkryté brány. O tři minuty později Wojnar z přímého kopu netrefil soupeřovu bránu.

Druhou branku vstřelili domácí ve 39. minutě. Po pohledné kombinaci našel Nieslanik u bližší tyče hlavu Petra Niemczyka, který vstřelil svůj první divizní gól.

První šanci druhého poločasu měli hráči Valašského Meziříčí. Po souboji s Výmolou Chmielovi vypadl míč z rukou, ale dorážející Vozák trefil jen třineckého gólmana. V 56. minutě centroval z levé strany Kiss Farkas, na míč si naběhl u vzdálenější tyče Vozák, ale v těžké pozici minul pravý horní roh domácí brány. Na druhé straně se po pravé straně řítil Joukl, po Niemczykově přihrávce orazítkoval pravou tyč Michutovy svatyně.

Pečeť na třineckém vítězství nalepil svým druhým gólem v zápase Denis Nieslanik. Třinecký útočník přesprintoval Švece, z levé strany si naběhl před bránu a střelou k bližší tyči zvýšil na nedostižných 3:0. Výsledek nezměnily ani střelecké příležitosti Ježe, Wojnara, Nieslanika a Gajdoše.

Třinečtí si ve zbytku utkání pohlídali tříbrankový náskok. Platonický tlak Valašského Meziříčí na zmírnění rozdílu nestačil, a tak si hráči z hutnického města připsali na své konto čtvrté vítězství v sezóně.