Zápas

Chloň rychlou odpovědí zajistil béčku tři body

sobota 28. září. 2019 | Igor Mainka
Třinecká rezerva se hodně nadřela v Heřmanicích. Domácí byli velice dobrým soupeřem, ale tři body brali hosté za kvalitní výkon ve druhé půli a vítězství 2:1.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,9. kolo, so 28. 9. 2019, 15:30

SK Heřmanice Slezská

FK Fotbal Třinec B

1:2
0:0

Branky a asistence: 58. Daniel Jež (as. Erik Šuľa, 0:1), 80. Ladislav Zelinka (as. Patrik Ságner, 1:1), 82. Petr Chloň (as. Marek Čelůstka, 1:2). Rozhodčí: Ladislav Svoboda – Jiří Müller, Jan Sivera. Žluté karty: Marek Zahaluk – Tomáš Bulawa.

SK Heřmanice Slezská: Marek Kubik – Patrik Ságner, Adam Kopečný, Ondřej Strojek, Dominik Mlčoch – Marek Zahaluk, Dominik Mlčoch, Kamil Půda, David Martynek (68. Ladislav Zelinka), Martin Václavík (86. Martin Konečný), Jakub Velička (76. Dominik Fojtík) – Erik Opata. Trenér: Jaroslav Mlčoch.

FK Fotbal Třinec B: Lukáš Paleček – Petr Chloň, Tomáš Bulawa, Erik Šuľa, Daniel Jež – Petr Joukl, Petr Niemczyk, Marek Čelůstka, Filip Tatar (76. Petr Novotný) – Denis Nieslanik, Tomáš Wojnar. Trenér: Jindřich Dohnal.

Komentář k utkání

Marek Zahaluk, Martin Konečný a brankář Marek Kubik ještě nedávno oblékali dres třineckého rezervního týmu. Dnes chtěli obrat tým trenéra Jindřicha Dohnala o tři body. Jak to dopadlo?

Po úvodním oťukávání se častěji začalo hrát na třinecké polovině a Heřmanice velice kousaly. Zlobil především rychlonohý Zahaluk, který létal po hřišti jako utržený ze řetězu.

První větší šanci měli domácí. Ve 22. minutě se do balónu opřel zmíněný Zahaluk, ale z pravé strany netrefil bránu. Dvě minuty na to střílel Půda, jenže v bráně stál vynikající Paleček a jeho střelu vytáhl vedle tyče.

Třinečtí zahrozili ve 27. minutě. Jouklův přímý kop přilétl na hlavu Čelůstky, který hlavou našel pouze brankáře Kubika.

Mnohem nebezpečnější domácí strašili i v dalších minutách. Otakovu šanci zlikvidoval Paleček, stejně tak si poradil i se šancí Martynka a v závěru první půle ho zachránila tyč proti hlavičce Kopečného.

Do druhé půle vstoupili naši hráči jako vyměnění. V 55. minutě pláchl Nieslanik, Kubik jeho kličku do strany vypíchl, bohužel dorážející Niemczyk trefil místo prázdné brány vracejícího se obránce.

Třinečtí se dočkali o pár minut později. Po centru z pravé strany Šuľa předložil míč Danielu Ježovi, který dokopal míč za brankovou čáru.

Jednogólové vedení mohli Dohnalovi hoši navýšit o pár sekund později, ale špatnou rozehrávku Kubika nepotrestal Wojnar. Třineckého střelce vychytal heřmanický brankář. Proti extřineckému gólmanovi neuspěl ani ve skluzu zakončující Nieslanik.

Spálené příležitosti potrestali domácí vyrovnávacím gólem. Ságner nakopl míč od pravé postranní čáry, na nepříjemný centr nedosáhl Šuľa, Bulawa míč jen lízl a od hlavy střídajícího Ladislava Zelinky se balón odrazil za záda gólmana Palečka.

Domácí fanoušci vycítili šanci, zvýšili intenzitu povzbuzování, jenže brzo je zchladil Petr Chloň. Ten si v pokutovém území počíhal na přihrávku Čelůstky do otevřeného prostoru a střelou do pravé části domácí brány rozhodl o třineckém vítězství 2:1.