Nový Jičín si z Třince odvezl všechny body

neděle 06. října. 2019 | Igor Mainka
Béčko poprvé v domácím prostředí prohrálo. Třinečtí po většinu utkání tlačili, jenže z vyložených šancí se prosadili pouze v jednom případě. Hosté naopak vytěžili z minima maximum a zvítězili 2:1.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,10. kolo, ne 6. 10. 2019, 10:15

FK Fotbal Třinec B

FK Nový Jičín

1:2
0:1

Branky: 43. Jan Smolarčík (0:1), 53. Vojtěch Vokoun (0:2), 63. Marek Čelůstka (1:2). Rozhodčí: Michal Grečmal – Tomáš Kostelník, Michal Pospíšil. Žluté karty: Daniel Jež, Denis Nieslanik, Erik Šuľa – David Hutník, Jan Smolarčík, Vojtěch Hajnoš, Martin Kutáč.

FK Fotbal Třinec B: David Misiorz – Tomáš Bulawa, Marek Čelůstka, Erik Šuľa, Petr Chloň – Richard Vaněk, Petr Niemczyk – Petr Joukl, Denis Nieslanik, Martin Janošík – Muhamed Tijani (46. Daniel Jež). Trenér: Jindřich Dohnal.

FK Nový Jičín: Adrian Hub – Jakub Massaniec, Jakub Blejchař, Filip Nippert, David Hutník – Adam Mrkvička – Martin Kutáč, Vojtěch Vokoun, Jan Hruška (84. David Palla), Vojtěch Hajnoš – Jan Smolarčík. Trenér: Alois Skácel.

Třinečtí vstupovali do zápasu v roli favorita, ale hned v úvodu chybovali a únik Smolarčíka hasil až brankář Misiorz. V osmé minutě se ukázali domácí, rohový kop Janošíka se snesl na hlavu Šuľy, ale slovenský obránce prudkou střelou minul branku.

Slezané v dalším průběhu tlačili a několikrát zazlobili před Hubovou bránou, bohužel míč za záda novojičínského gólmana ne a ne dostat. Ve 25. minutě skončil přímý kop Vaňka v náručí brankáře Huba, přestože míč hlavou tečoval Tijani. Dvě minuty na to Chloň přihrávkou rozběhl Janošíka, ten prudce odcentroval z levé strany do vápna, kam si nabíhal nigerijský útočník a hlavou pouze prodloužil balón za sebe. V tu chvíli měl míč na kopačce Joukl, bohužel ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Poté se ukázal Nieslanik. Třinecký odchovanec zakončil protiútok tři na dva střelou do horní poloviny brány, který Hub vyrazil do Blejchaře a od něj se míč odrazil mimo bránu. Na druhé straně se nevedlo ani Kutáčovi. Jeho prudká, ale tečovaná střela proletěla těsně nad břevnem.

Když už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, přišel nečekaný úder. Mrkvička vystřelil z hranice šestnáctky, Slezané odrazili míč pouze k Janu Smolarčíkovi, který se velmi dobře zorientoval v pokutovém území a střelou vedle padajícího brankáře poslal Nový Jičín do vedení.

Jak pro Třinecké špatně skončil první poločas, tak také začal druhý. V 53. minutě obešel Šuľu Vojtěch Vokoun, doběhl na hranici šestnáctky a střelou po zemi k pravé tyči navýšil náskok svého celku.

Domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a začali zatápět před novojíčínským gólmanem. Ten ale předvedl dobrý výkon. Nejprve lapil nepříjemnou střelu Janošíka z dvaceti metrů. Poté při něm stálo štěstí po střele Šuľy do břevna a vzápětí se vyznamenal proti pokusu Čelůstky z bezprostřední blízkosti. O čisté konto přišel až v 63. minutě, kdy kapituloval po střele Marka Čelůstky k pravé tyči.

Bohužel z dalšího tlaku už náš tým na vyrovnání nedosáhl. Naopak parádní zákrok museli předvést obránce Bulawa proti unikajícímu Massaniecovi a Misiorz proti prudké střele Smolarčíka.

Tým trenéra Jindřicha Dohnala se po závěrečném hvizdu musel smířit s třetí prohrou v sezóně, která je odsunula na páté místo.