Béčko překvapilo a rozstřílelo Rýmařov

neděle 20. října. 2019 | Igor Mainka
Druhý tým divize "F" odjel z Třince se čtyřgólovým přídělem. O většinu branek se postarali naši fotbalisté už v prvním poločase a rozhodli o zisku tří bodů.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,12. kolo, ne 20. 10. 2019, 14:00

FK Fotbal Třinec B

SK Jiskra Rýmařov

4:1
3:0

Branky a asistence: 4. Wojnar (Nieslanik), 10. Cienciala (Nieslanik), 33. Tijani (Niemczyk), 81. Nieslanik (Bulawa) – 75. Hleba (Dydowicz). Rozhodčí: Broskevič – Kaloč, Jurajda. Žluté karty: Cienciala, Potůček, Šuľa, Wojnar, Chmiel – P. Kundrátek, Šupák, J. Furik. Červená karta: 80. P. Kundrátek (Rýmařov).

FK Fotbal Třinec B: Chmiel – Bulawa, Potůček, Šuľa, Chloň – Niemczyk, Čelůstka – Nieslanik (86. Lasota), Wojnar, Cienciala (84. Szotkowski) – Tijani (73. Tatar). Trenér: Jindřich Dohnal.

SK Jiskra Rýmařov: Kameník – Němec (84. D. Furik), K. Kocúr, Kučera, Hleba – P. Kundrátek, J. Furik, Dydowicz, L. Kundrátek – Šupák (85. Kršek), Navrátil (64. Tomeček). Trenér: Milan Furik.

Třinečtí vstoupili do zápasu na výbornou a už ve 4. minutě se dostali do vedení. Po přihrávce z pravé strany se v pokutovém území opřel do míče Tomáš Wojnar a střelou k pravé tyči do horní poloviny brány otevřel skóre.

Modří mohli vyrovnat pár minut poté, jenže nejlepší střelec soutěže Šupák střelou po zemi nepřelstil brankáře Chmiela. V 10. minutě Nieslanik vypustil prudký balón před branku, kde ho nohou dokopl do sítě Lukáš Cienciala a bylo to 2:0.

Cienciala byl při chuti a v další akci zakončoval z levé strany, brankář Kameník výborným zákrokem vyrazil míč vedle brány. Ve 33. minutě už byl rýmařovský brankář krátký na únik Muhameda Tijaniho, který po střeleckých nezdarech v A-mužstvu zakončil svůj brejk přesnou střelou k pravé tyči a zvýšil na nečekaných 3:0.

Velmi dobře začali Třinečtí i ve druhé půli. Gólman Kameník zaváhal v pokutovém území a pak se štěstím hasil střely třineckých hráčů, tu nejlepší z kopačky Nieslanika zkrotil před brankovou čárou.

Jiskra se prosadila až v 75. minutě. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval před brankou David Hleba a střelou o břevno snížil na 3:1.

Naděje na bodový úspěch uhasil v 80. minutě rýmařovský Patrik Kundrátek. Extřinecký záložník poslal k zemi unikajícího Ciencialu a po druhé žluté kartě musel pod sprchy. Domácí vzápětí bleskově využili přesilovou hru. Po standardní situaci Cienciala vrátil míč hlavou do ohně a Denis Nieslanik prostřelil padajícího brankáře.

V závěru utkání mohl přidat pátý gól Wojnar, jenže z přímého kopu trefil pouze zeď. Na druhé straně nevyužili chybu brankáře Chmiela Lukáš Kundrátek s Jiřím Furikem, a tak utkání skončilo vítězstvím Třince 4:1.