Béčko si zastřílelo ve Frýdlantu

sobota 26. října. 2019 | Igor Mainka
Třinecká rezerva se zaskvěla ve Frýdlantu, domácímu Beskydu sázela ve druhé půli jeden gól za druhým a nakonec se výsledné skóre zastavilo na stavu 2:5. Husarský kousek se povedl Petru Novotnému, který prvním kontaktem s míčem vstřelil svou premiérovou soutěžní branku mezi dospělými.
Moravskoslezská divize F - 2019/2020,13. kolo, so 26. 10. 2019, 14:30

1. BFK Frýdlant n. O.

FK Fotbal Třinec B

2:5
1:1

Branky: 24. z penalty a 82. Velička – 38. Joukl, 53. Čelůstka, 62. Cienciala, 63. Nieslanik, 85. Novotný. Rozhodčí: Liška – Novák, Dorotík. Žluté karty: Wozniak – Bulawa.

1. BFK Frýdlant n. O.: Prepsl – Dvořák (86. Jindra), Střižík, Wozniak, Marek (70. Švancer) – Staněk, Škorik (51. Šafner) – Svatonský (63. Šigut), Wludyka, Velička – Hanus (54. Klimas). Trenér: Martin Šrámek.

FK Fotbal Třinec B: Paleček – Chloň, Bulawa, Šuľa, Janošík – Joukl, Niemczyk (86. Potůček), Čelůstka, Wojnar (67. Tatar), Cienciala (75. Szotkowski) – Nieslanik (85. Novotný). Trenér: Jindřich Dohnal.

Třinec zavítal do Frýdlantu s hráči, kteří nenastoupili do utkání proti Ústí nad Labem. Vyrovnaná první půle nabídla téměř třem stovkám diváků první šanci v desáté minutě, kdy po přihrávce Svatonského zakončoval z levé strany pokutového území Velička, ale trefil pouze boční síť.

Ve 22. minutě Bulawa v pokutovém území poslal k zemi Veličku a rozhodčí odpískal penaltu. Míč si na bílý puntík postavil nejlepší střelec domácího celku Bohdan Velička a střelou k pravé tyči poslal Frýdlant do vedení.

Domácí náskok mohl umazat ve 35. minutě Nieslanik, který z otočky trefil pouze boční síť frýdlantské branky. O tři minuty později už bylo na třinecké straně veseleji. Po centru z levé strany se míč odrazil k Petrovi Jouklovi, který razantní střelou pod břevno vyrovnal na 1:1.

V závěru první půle Wludyka vypustil zpoza šestnáctky kroucenou střelu pod břevno, kterou gólman Paleček vytáhl nad bránu.

Druhý poločas byl z třinecké strany o poznání daleko lepší. Svým pohybem zle zatápěli pod frýdlantskou brankou. Prvním vrcholem byla akce z 53. minuty. Cienciala našel od rohového praporku hlavu Marka Čelůstky a ten podruhé rozradostnil nejlepší klub v okrese Frýdek-Místek.

Vedoucí gól Frýdlant zlomil. V 62. minutě Třinec utekl do brejku, a Wozniak sestřelil Joukla, za což uviděl žlutou kartu. Z přímého kopu pak překvapil frýdlantskou obranu i brankáře Prepsla Lukáš Cienciala a střelou k bližší tyči zvýšil na 1:3.

Za další minutu hosté znovu slavili. Chybu brankáře Prepsla využil Denis Nieslanik a po střele do prázdné brány frýdlantský gólman počtvrté lovil míč ze své sítě.

Chvíli slávy si vybral i brankář Paleček. Nejprve namazal Klimasovi, aby ho vzápětí mohl znemožnit skvělým zákrokem proti střele do odkryté brány. Jak zahodit gólovku, to ukázal i třinecký Nieslanik, když napálil zpětnou přihrávku Joukla nad frýdlantskou bránu.

Po centru z pravé strany se hlavou v pokutovém území prosadil Bohdan Velička a snížil na rozdíl dvou branek. To však nebylo ze střeleckých statistik vše. Hned po nástupu na hřiště a přihrávce Tatara se střelou pod břevno zaskvěl po pár vteřinách pobytu na hřišti Petr Novotný.

Tečku za zápasem udělalo v 87. minutě trio Bulawa, Velička, Paleček. Frýdlantský útočník chtěl zakončit zápas hattrickem a po faulu Bulawy se postavil k pokutovému kopu. Na jeho střelu k pravé tyči si počíhal brankář Paleček a podruhé už se nenechal překonat ze značky pokutového kopu. Svým bravurním zákrokem stanovil výsledek zápasu na 2:5.