Rezerva Třince divizní premiéru nezvládla

neděle 09. srpna. 2020 | redakce
Domácí porážkou vstoupil dol nové fotbalové sezony 2020 – 2021 omlazený rezervní tým Třince. Na Borku nestačil na Polanku.
Moravskoslezská divize F - 2020/2021,1. kolo, ne 9. 8. 2020, 10:30

FK SK Polanka

1:3
0:2

Branky: 54. Niemczyk z pen. – 18. Bednář, 31. Fusek, 62. Gajďok. Rozhodčí: Liška – Svoboda, Pospíšil. ŽK: Gajďok. ČK: 24. Pilch.

FK Třinec: Mrózek – Lanc, L. Maceček (77. Hamrozi), Potůček, Chloň – Pilch, Samiec, J. Cieslar, Niemczyk, V. Cieslar (59. Dohnal) – D. Maceček. Trenér: Luhový.

Hosté s bývalým fotbalistou Třince Michalem Sostřonkem v sestavě třinecké mladíky zaskočili po rohovém kopu, když centr na zadní tyč hlavou zúročil Bednář – 0:1.

O šest minut později třinecké fotbalisty potkala další komplikace, když se za oplácení v přerušené hře nechal hloupě vyloučit Pilch, který trefil loktem do hrudi téměř o dvacet let staršího Gajďoka.

Po půlhodině bylo svěřencům trenéra Ľubomíra Luhového ještě hůře. Po dlouhém míči za obranu si nepočínal příliš jistě brankář Mrózek a zakončující Fusek ho přehodil – 0:2.

Naděje třineckým mladíkům svitla pár minut po změně stran, kdy se individuálně snažil prosadit Niemczyk. Zadáci jeho snahu zhatili pouze za cenu faulu a sám postižený z penalty se štěstím snížil 1:2.

Na obrat či aspoň vyrovnání se třinečtí fotbalisté nezmohli, navíc když stoperovi Macečkovi uskočil míč a po odrazu od Gajďokovy hlavy skončil v síti, inkasovali potřetí.

Sportovní ředitel Marek Čelůstka: „Hloupě vyloučeného Pilcha z porážky neviním, měli jsme dost času, abychom se zápasem něco udělali. Za výkon a za přístup musím pochválit zejména Niemczyka, tak by to mělo vypadat. Ani ostatní hráči si nevedli špatně, akorát se dopustili třech hrubek, které soupeře nemilosrdně potrestal. Opravdu to nebylo špatné, kluci si z toho akorát musejí vzít ponaučení. Pokud budou pokračovat v tréninkové píli, zápas od zapásu to bude lepší a lepší.“