Zápas

B tým Třince remizoval s Vítkovicemi

neděle 23. srpna. 2020 | redakce
Ani na třetí pokus se nepovedlo zvítězit třineckému „B“ týmu. Proti Vítkovicím spálil řadu gólovek, a tak se nakonec musel spokojit s remízou.
Moravskoslezská divize F - 2020/2021,3. kolo, ne 23. 8. 2020, 10:30

MFK Vítkovice

2:2
1:1

Branky: 17. Bolf, 77. D. Maceček – 13. Stanojkovič z pen., 75. Palaleček. Rozhodčí: Vlk – Sivera, Jílková. ŽK: Niemczyk, Chloň, Puchel, Samiec – Paleček, Němec, Motyčka.

FK Třinec: Křepela – Lanc (77. Dohnal), Potůček, Gáč, Chloň – Bolf, J. Cieslar (61. D. Maceček), Samiec, Niemczyk, Puchel – Attah. Trenér: Luhový.

Komentář k utkání

Domácí fotbalisté chtěli po dvou nezdarech pořádně zabrat. Ke třem bodům jim měla dopomoct pětice hráčů z áčka – Attah, Puchel, Samiec, Gáč a Bolf.

Pro Třinecké se stala nešťastnou 13. minuta, v níž jeden ze zadáků podle rozhodčího Vlka fauloval ve velkém vápně a Stanojkovič z následné penalty zařídil Vítkovicím náskok.

Ten však netrval dlouho, protože o několik minut později Jakub Bolf dostal přihrávku mezi obránce, prosmýkl se až před brankáře a skóroval – 1:1.

Před přestávkou se došourala do sítě míč po Cieslarově střelě. Domácí se radovali z branky jenom chvíli, podle rozhodčího se jednalo o ofsajd.

Po změně stran si třinečtí fotbalisté vypracovali několik gólovek. Tu první měl Bolf, po samostatné akci se probil až před brankáře, udělal mu kličku, ale míč nakonec za přispění gólmana skončil v boční síti.

Vzápětí se míč dostal na zadní tyč k Samiecovi, jeho střelu zblízka reflexivně zneškodnil gólman Košec.

Po další Samiecově dělovce zasahovat nemusel, míč směřující do horní části brány vyhlavičkoval Motyčka. Chvíli nato to Samiec po centru zkusil hlavou, v dobré pozici však zamířil těsně mimo.

Loňský účastník druhé ligy byl neobyčejně produktivní. Třinecký odchovanec Kalfas zatáhl míč po pravé straně a následně vybídl Palečka, jenž zblízka zacílil k tyči – 1:2.

Ani druhé vedení Ostravané neudrželi. Střídající útočník David Maceček střelou k tyči z hranice velkého vápna zařídil Třinci remízu – 2:2.

Kdyby vzápětí po další výborné Bolfově akci nepropásl vhodný okamžik ke střele, Třinci by zůstaly všechny body.

Trenér Třince Ľubomír Luhový: „S přístupem hráčů, z nichž byla polovina z áčka, jsem spokojený, snaha se jim nedala upřít. Přestože jsme hráli proti kvalitnímu soupeři, tento zápas jsme měli vyhrát. Měli jsme dostatek šancí, soupeř nás za jejich neproměňování potrestal a po dvou zdařilých situací vstřelil dva góly. Vytvořili jsme si spoustu šancí, což je pozitivní, ale v zakončení musíme předvést vyšší kvalitu. Hráči z áčka pro nás byli přínosem, bohužel výsledek tomu neodpovídá.“