Rezerva Třince přivezla cenný bod z Frýdlantu

sobota 29. srpna. 2020 | redakce
Na horké frýdlantské půdě vydolovalo divizní béčko Třince po zdařilém výkonu cenný bod za remízu.
Moravskoslezská divize F - 2020/2021,4. kolo, so 29. 8. 2020, 16:30

1. BFK Frýdlant n. O.

3:3
1:1

Branky: 39. Svatonský, 49. Švrček, 60. Škorik – 27. Samiec, 52. D. Maceček, 56. Gáč. Rozhodčí: Lukašík – Laštůvka, Janeček. ŽK: Juříček, Velička – Hýbl, Niemczyk, Chloň.

FK Třinec: Křepela – Potůček, L. Maceček (46. Lanc), Gáč, Hýbl – Dohnal (85. Hamrozi) J. Cieslar – Niemczyk, Samiec, Chloň (81. V. Cieslar) – D. Maceček. Trenér: Luhový.

Trenér záložního týmu Ľubomír Luhový opět mohl využít několik posil z áčka. V obraně se představili Gáč s Hýblem, na pozici podhrotového hráče operoval Samiec.

A právě posledně jmenovaný fotbalista si naběhl na ideální centr kapitána Chloně a přesnou hlavičkou rozvlnil síť za brankářem Prepslem – 0:1.

První část střetnutí skončila smírem, několik minut před přestávkou se prosadil zkušený útočník Svatonský – 1:1.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím hráčům, další zkušený fotbalista Švrček otočil nepříznivý vývoj – 1:2.

Hosté z Třince rovněž předvedli výsledkový obrat, na který nepotřebovali ani deset minut.

Nejdříve Samiec posunul míč D. Macečkovi, ten si ho přebral pravou nohou a posléze levačkou zacílil do pravého horního rohu – 2:2.

Chvíli poté Třineckým vyšla standardní situace – Chloňův rohový kop vrátil na malé vápno Potůček a další zadák Gáč byl na správném místě – 2:3.

Ani hosté se však z náskoku dlouho neradovali. Přesně po hodině hry tři stovky diváků rozjásal Škorik.

Vítězný gól měl na kopačce D. Maceček, ale po samostatné akci domácího brankáře nepropálil a druhou branku v zápase tak nepřidal.

Trenér Třince Ľubomír Luhový: „Z výkonu mám velmi dobrý pocit. Kluci hráli nesmírně obětavě, ve velkém pohybu a s nasazením, proti velmi kvalitnímu soupeři odvedli dobrou práci a venku po hezkých akcích vstřelili tři branky. Zápas měl vysoké tempo, byl oboustranně kvalitní a rozhodně převyšoval divizní úroveň. Kluci hráli koncentrovaně, ale v defenzivní činnosti musejí být ještě zodpovědnější a pečlivější.“