Rezerva přehrála Frenštát, zaskvěl se Niemczyk

neděle 20. září. 2020 | redakce
Druhé vítězství v sezoně zapsalo béčko Třince. Svěřenci trenéra Ľubomíra Luhového porazili Frenštát a připsali si tak první domácí výhru. Hattrickem k ní přispěl záložník Niemczyk.
Moravskoslezská divize F - 2020/2021,7. kolo, ne 20. 9. 2020, 16:00

SK Beskyd Frenštát

4:1
2:0

Branky a nahrávky: 35., 38. a 62. Niemczyk, 64. Attah – 77. Rýc. Rozhodčí: Krupa – Žurovec, Wawrzyk. ŽK Krupa – Žurovec, Wawrzyk.

FK Třinec:  Křepela – Potůček, Lanc, Šuľa, Chloň – Bolf, Niemczyk, Samiec, J. Cieslar (82. D. Maceček), Pilch (64. Szotkowski) – Attah (82. Hamrozi). Trenér: Ľuhový.

K prvnímu domácímu vítězství záložnímu týmu Třince dopomohli hráči z áčka – Bolf, Attah, a Samiec.

Třinečtí se od začátku snažili dát soupeři najevo, kdo je na Hřišti Rudolfa Labaje pánem, ale v úvodních minutách se jim to moc nedařilo.

Začátek utkání patřil hostujícímu kapitánovi Klimparovi – kličkou obelstil protihráče a vypálil – domácí gólman jeho pokus zneškodnil.

Zanedlouho si Klimpar připravil míč ke střele, ale jeho technický pokus proplachtil nad břevnem.

Kapitán Frenštátu byl při chuti – dostal přihrávku od Grose, prudce vystřelil, ale pozorného brankáře Křepelu v nedbalkách nenachytal.

Domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Do zakončení se dostal Gros, ale radost z vedoucí branky mu zkazil Křepela.

Třinečtí zahrozili po půlhodině hry, střelu Samiece vyrazil brankář Smolík. O minutu později už kapituloval, míč po rohovém kopu propadl k pohotovému Niemczykovi a ten rozjásal příznivce Třince – 1:0.

Tři minuty nato Niemczyk po nahrávce Chloně předvedl obecenstvu svou technickou vyspělost a s klidem mazáka přidal druhou branku – 2:0.

Minutu nato schoval hlavu do dlaní kapitán hostů Klimpar – jeho gólovou střelu zneškodnil brankář Třince Křepela.

Gólové šance se rodily také po změně stran. A nebylo jich málo – Klimpar si po povedené akci znovu vylámal zuby na třineckém brankáři, kterého vzápětí nedokázal překonat ani jeho spoluhráč Baran.

Domácí fotbalisté nechtěli zůstat pozadu a tak kontrovali – souhra Attaha, Chloně a Samiece třetí brankou neskončila. Vzápětí to Attah zkusil sám, ale znovu nepochodil.

Domácím přinesla štěstí standardní situace. Po rohovém kopu kapitána Chloně předvedl správný odhad na míč Niemczyk a přesnou hlavičkou přidal třetí úspěch domácích – 3:0.

Dvě minuty nato hrdina zápasu předložil míč útočníkovi Attahovi a ten přízemní střelou zvýšil už na 4:0 pro domácí.

To nebylo zdaleka všechno. Skrumáž po rohovém kopu ukončil přesnou střelou Rýc – 4:1. Dvě minuty nato se do míče opřel kapitán Chloň, jeho pokus však zastavila tyčka.

Valaši mohli snížit, ale Waldner minul, Rýce vychytal výtečný Křepela a Žák poslal míč těsně vedle.