Rezerva Karviné byla nad síly třineckého béčka

neděle 04. října. 2020 | redakce
Snažili se, ale to bylo málo. Fotbalisté záložního týmu Třince bez hráčů z áčka prohráli s Karvinou, která nasadila hned několik hráčů z prvního týmu, jednoznačně 1:5. Čtyřmi zásahy se zaskvěl Ivan Želizko.
Moravskoslezská divize F - 2020/2021,9. kolo, ne 4. 10. 2020, 10:30

MFK Karviná B

1:5
0:3

Branky: 78. Pilch – 11. Želizko, 16. Želizko, 39. Želizko, 50. Želizko, 56. Hanousek. Rozhodčí: Šafrán – Šimeček, Krupa. ŽK: Kaczmarczyk.

FK Třinec: Křepela – Lanc, Potůček, L. Maceček, Chloň – J. Cieslar, Dohnal – Niemczyk, Szotkowski, M. Hamrozi (71. Pilch) – D. Maceček. Trenér: Luhový.

MFK Karviná B: Hrdlička (57. Foltyn) – Kobza, Stropek, Holiš, Bielan (51. Wenglorz) – Janečka (51. Buzek) – Putyera, Hanousek (57. Věčorek), Želizko, Kaczmarczyk – Vlachovský. Trenér: Kročil.

Hráčem zápasu byl ukrajinský středopolař ve službách Karviné Ivan Želizko. Své zdařilé vystoupení započal v 10. minutě, kdy po zpětné nahrávce kapitána Vlachovského střelou po zemi otevřel skóre – 0:1.

O pět minut později dostal dlouhý míč za obranu Kaczmarczyk, který opět našel přesně Želizka 0:2.

Po půlhodině hry spálil velkou šanci Bielan, když zblízka přestřelil, ale vzápětí se nádherně trefil z přímého kopu Želizko – 0:3.

Krátce po změně stran se Karvinští blýskli výtečnou akci na jeden dotek. Stropek nastartoval Želizka, který z první přihrál napříč vápnem Vlachovskému, jenže ten však přestřelil.

Chvíli poté Karvinští předvedli zdařilou kombinaci na levé straně, na jejímž konci byl opět hrdina zápasu – Ivan Želizko – 0:4.

Dominujícím hostům to však nestačilo. Po rohovém kopu vznikla zkrumáž, kterou ukončil Holiš střelou do tyče a vzápětí k pravé tyči třinecké brány zacílil Hanousek – 0:5.

Po hodině hry se nepovedla rozehrávka domácímu brankáři, ale před Vlachovským, který se snažil přidat šestý gól, na poslední chvíli zasáhl Potůček.

Stejný fotbalista poté nedokázal zastavit Putyeru, brankář Křepela jeho pokus vyrazil, pohotový Kobza napálil břevno a dorážku zlikvidoval třinecký brankář.

Dvanáct minut před koncem se domácí fotbalisté dočkali čestného úspěchu. Niemczyk udržel míč, posunul jej na Szotkowského, ten si všiml dobře postaveného Pilcha, který uzavřel skóre – 1:5.

Trenér Třince Ľubomír Luhový: „Skóre jednoznačně vypovídá o evidentní kvalitě, která byla na straně Karviné. Kluci však zápas nevypustili, jejich snaha byla enormní. Vsadili jsme na kvalitní organizaci hry dále od naší brány. Po šestnáctku se nám to dařilo, ale stejně jsme inkasovali dva góly, které nás zlomily. Příčinou byla nekoncentrovanost v pokutovém území. Mohli jsme se dostat do zápasu, měli jsme dvě tři nadějné situace, v koncovce nám však scházela energie. Soupeř byl efektivní, trestal nás z brejků do otevřené obrany. Některé takové situace naší hráči vyřešili velice dobře. Dá se říct, že jsme neinkasovali po po hrubkách, ale po akcích soupeře. Rozdíl mezi týmy byl v kvalitě, soupeř nás předčil v přihrávkách, hře jeden na jednoho, v osobních soubojích a v koncovce.“