Zápas - mládež

U16: Porazili jednoho z favoritů soutěže

pondělí 27. září. 2021 | Jana Zipserová
Chuť po vítězství měl každý z třineckých hráčů, ačkoliv po půlhodině hry inkasovali branku, kterou nedokázali soupeři vrátit i s úroky. To se zlomilo až po osmdesáté minutě , kdy padla srovnávací branka. Téměř před závěrečným hvizdem soupeř inkasoval rozhodující branku. Střelci, tudíž hrdiny utkání, se stali Tobiáš Nieslanik a Patrik Pieter.
Moravskoslezská divize mladšího dorostu - 2021/202,9. kolo, so 25. 9. 2021, 10:00

SK Uničov

1:2
1:0

Branky: 29. Jakub Šimek (1:0), 82. Tobiáš Nieslanik (1:1), 90. Patrik Pieter (1:2). Rozhodčí: Dalibor Čásek - Mirtin Machala, Radek Svoboda. Žluté karty: Jan Běhal - Robin Kryzžánek, Tobiáš Nieslanik.

SK Uničov: Josef Kropáč - Patrik Vorlický, Jan Běhal, Filip Beneš (87. David Vláčil), Jan Melicherík, Matěj Jurka, Jakub Šimek, Jan Drlík, Matěj Sedlář, Tomáš Knebl, Michal Toman (46. Jakub Suchánek). Vedoucí: Václav Konečný.

FK Třinec: Ondřej Schovanec (65. Lukáš Lipowski) - Daniel Sikora (46. Václav Staszko), Robin Krzyžánek, Damian Jopek (46. Filip Noga), Šimon Galia, Petr Čmiel (60. Vojtěch Hlawiczka), Ondřej Brzezina (65. Václav Wrana) , Patrik Pieter, Filip Čmiel, Tobiáš Nieslanik, Dariusz Skupień. Trenér: Petr Chloň.

Petr Chloň, trenér FK Třinec U16

Do Uničova jsme odjížděli s cílem navázat na týdenní tréninkovou přípravu a potrápit favorita soutěže. V prvním poločase jsme sice inkasovali ze standardní situace, ale herně jsme s fyzicky vyspělejším soupeřem nezaostávali. V druhé půli jsme soupeře nepustili do žádné vyložené šance a postupně jsme začali být aktivnějším mužstvem. V závěru utkání jsme svým důrazem a osobním nasazením v pokutovém území soupeře dohráli dvě situace a výsledek otočili v náš prospěch. Pochvala všem za dnešní přístup a kolektivní výkon v utkání. Velmi překvapivé, vydřené, ale zasloužené vítězství.