Zápas - mládež

U16: O zvrat se postaral Petr Čmiel

středa 24. listopadu. 2021 | Jana Zipserová
Nikdo neočekával, jak neuvěřitelně se vyvine utkání proti jasnému favoritovi. Tříbrankové manko dotáhl hrdina utkání PETR ČMIEL a jako třešničku na dortu skóre svou poslední a to čtvrtou brankou otočil ve prospěch třineckého týmu, který fantasticky otočil téměř prohrané utkání.
Moravskoslezská divize mladšího dorostu - 2021/202,13. kolo, so 23. 10. 2021, 10:00

Vsetín

3:4
3:0

Branky: 1. Filip Konečný (1:0), 10. Tomáš Filák (2:0), 36. Miroslav Mikláš (3:0), 51. Petr Čmiel (3:1), 67. Petr Čmiel (3:2), 79. Petr Čmiel (3:3), 84. Petr Čmiel (3:4). Rozhodčí: Libor Skalický - Jiří Pavlica, Miroslav Smýkal. Žluté karty: Filip Noga, Marco Kulig (Třinec).

Vsetín: Lubomír Lasovský (46. Antonín Ptáček) - Josef Sommer, Filip Konečný, Jakub Kusák, Miroslav Mikláš (64. Jan Vaněk), Adam Filip, Tomáš Filák, Jakub Leckéši, Giovanni Cabras, Filip Kopřiva (84. Maxim Kalabus), Vojtěch Šmarda. Trenér: Roman Dobeš.

FK Třinec: Lukáš Cvik - Filip Noga (46. Patrik Liberda), Marco Kulig, Damian Jopek, Václav Staszko, Šimon Galia, Ondřej Brzezina (46. Ondřej Proboszcz), Kryštof Horniak (46. Ondřej Schovanec), Filip Čmiel, Petr Čmiel. Trenér: Petr Chloň.

Petr Chloň, trenér FK Třinec U16

V utkání se Vsetínem byli domácí hráči jednoznačným favoritem. To se začalo naplňovat již v úvodu utkání, kdy jsme po vlastních chybách prohrávali v desáté minutě 2:0. Soupeř byl důraznější a rychlejší. V polovině prvního poločasu jsme postupně vyrovnali hru, ale po další naší chybě jsme po rohu obdrželi třetí branku. V přestávce jsme provedli tři změny v sestavě, změnili jsme systém hry a šli jsme do druhého poločasu s tím, že ještě zkusíme soupeře potrápit. Podařilo se nám vstřelit po pěkné kombinaci bratrů Čmielů rychle první branku, soupeř úplně vypadl ze hry a my jsme soustavným tlakem načali obrat v zápase. Hráli jsme jednoduše, dlouhé míče na urostlého Proboszcze a Schovance, kteří začali dostávat soupeřovy obránce pod tlak a ten potom dělal chyby. Ty se nám podařilo využít, dokonali jsme obrat ve skóre a nakonec vyhráli 4:3. Obrovskou pochvalu zaslouží všichni za výkon ve druhé půli, ale jednoznačným hrdinou byl Peťa Čmiel, který dal všechny čtyři branky a zkazil tak sobotu vsetínským fanouškům, kteří byli na utkání.