Zápas - mládež

U14: Náskok jim bohužel nevydržel

středa 20. dubna. 2022 | Jana Zipserová
Dvoubrankový náskok domácích bohužel soupeř umazal během tří minut v závěru utkání. Houževnatost a touha po vítězství i přes brankové manko se Valašskému Meziříčí nedala upřít.
Moravskoslezská divize žáků U14 - 2021/2022,20. kolo, ne 17. 4. 2022, 12:00

TJ Valašské Meziříčí

2:2
2:0

Branky: 11. Ondřej Káňa (1:0), 38. Ondřej Káňa (2:0), 76. Adam Gřešák (2:1), 79. Tomáš Pařenica (2:2) Rozhodčí: René Jurygáček - Petr Lukašík, Marian Svoboda.

FK Třinec: Marek Pyszko (54. Dominik Gomola) - Matěj Watzlawik, Matěj Kunský, Václav Mikoláš (64. Jan Kluz), Jakub Bujok, Vojtěch Schneeberger, Matěj Strokosz (56. Samuel Bulej), Martin Postuwka, Ondřej Káňa, Viktor Dudys, Štěpán Ježowicz. Trenér: Pavel Filipczyk.

TJ Valašské Meziříčí: Jaromír Martinák - Ondřej Vávra, David Šulák, Tomáš Pařenica, Tomáš Motošinský, Michal Glamoš, Adam Vašíček, Adam Gřešák, Daniel Géryk (41. Dominik Krůpa), Vojtěch Daniel (41. Ondřej Fárek (64. Jan Orel)), Radim Kubíček. Trenér: Fillip Pikal.

Pavel Filipczyk, trenér FK Třinec U14

Do utkání jsme vstoupili bojovně a soupeř nás nechával hrát. Hned po pár minutách krásně z šestnáctky proměnil Ondra Káňa, kdy zakončoval tzv. přes rameno. Pak se začal hrát bojovný fotbal na obou stranách - ale bez šancí. Vždy se útoky zastavily na posledním hráči. Už to vypadalo, že poločas skončí 1:0, ale krásnou průnikovou přihrávku dostal Vojta Schneeberger, který v krkolomné pozici trefil konstrukci branky, míče se odrazil k Ondrovi a ten se trefil podruhé. Po poločasu jsem znovu nastoupili velmi dobře, ale z dobré střelecké pozice Vojta neproměnil. Šlo vidět, že nám ubývaly síly a soupeř se nevzdal. Prakticky prvních 30 minut hry k ničemu nedošlo, vyjma šance Ondry, který měl hattrick na kopačce, ale bohužel špatně trefil balón. Kluky by ani nepadalo, že 10 minut před koncem se vše změní v prospěch hostů. Z ničeho nic z více než 30ti metrů proměnili krásnou střelou bylo 5 minut do konce utkání a soupeř kopal roh. Všichni hráči byli u nás v šestnáctce, včetně brankáře. Z rohu gól nepadl odkopli jsme, ale soupeř vrátil míč zpátky a ze strany zakončil na dvakrát do branky. Na klucích šly vidět emoce a přišel konec zápasu. Musím přiznat, že jsme kromě Ondrovy šance za posledních 30 minut netrefili branku a spoléhali na výsledek. Soupeř si bojovností zasloužil vyhrát. Zatím nejlepší utkání, co jsem viděl, odehrál Štěpán Ježowicz. Ukázal velkou bojovnost a odhodlání. Pro kluky je to dobrý zkušenost. Po zápase si opravdu měli co říct. V kabině probíhala plodná diskuze. Takové zápasy tým stmelují a jsou velkým ponaučením, i přestože se neprohrálo.