Zápas - mládež

U16: Bez porážky čtrnáct kol, sérii jim ukončil Uničov

středa 04. května. 2022 | Jana Zipserová
Fotbal se hraje na góly. Tuto krutou skutečnost nyní pocítili na vlastní kůži svěřenci trenérského dua Chloň, Machej, když s Uničovem inkasovali v samém závěru jedinou branku z brejku. Oba týmy předvedly perfektní výkon a ačkoliv domácí Třinec měl o něco více navrch, z utkání se třemi body vyšel soupeř. Touto výhrou Uničov přetrhl dobře našlápnutému Třinci jeho šňůru čtrnácti kol bez prohry.
Moravskoslezská divize mladšího dorostu - 2021/202,24. kolo, ne 1. 5. 2022, 12:45

SK Uničov

0:1
0:0

Branka: 89. Jakub Suchánek (0:1). Rozhodčí: Dominik Novák - Jiří Wawrycz, Jakub Lojek. Žluté karty: Filip Noga, Marián Ballon, Filip Čmiel - Jakub Šimek, Jakub Suchánek.

FK Třinec: Vojtěch Broda - Filip Noga (46. Daniel Sikora), Marco Kulig (59. Damian Jopek), Miroslav Murin, Ngoc Tuan Trong Nguyen, Marián Ballon, Kryštof Horniak (68. Jakub Jaracz), Filip Čmiel, Petr Čmiel, Václav Wrana (64. Patrik Liberda), Jan Majetný (78. Szymon Jeź). Trenér: Petr Chloň.

SK Uničov: Josef Kropáč - Patrik Vorlický, Jan Běhal, Václav Šlitr (85. Michal Třeštík), Matěj Jurka, Jakub Šimek, Jan Drlík, Matěj Sedlář (82. Roman Blechta), Jakub Suchánek, Adam Navrátil (89. Jaromír Vyhnánek), David Vláčil. Trenér: Václav Konečný.

Petr Chloň, trenér FK Třinec U16

V neděli jsme odehráli další zápas s TOP týmem soutěže Uničovem. V 1.poločase se hrál oboustranně rychlý a útočný fotbal, naši hráči měli sice více ze hry, ale soupeř hrozil rychlými protiútoky. Naši největší šanci Wrana nevyužil a tak skončil poločas 0:0. Do 2. poločasu jsme vstoupili opět aktivněji a měli jsme územní převahu, do vyložené šance jsme se však jak my, tak soupeř nedostali. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, soupeř využil našeho zaváhání a z rychlého protiútoku vstřelil šťastnou vítěznou branku. Přestože jsme prohráli, všichni naši hráči zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon, kdy někteří z nich odehráli čtvrtý zápas během jednoho týdne. Bohužel Uničov ukončil naši sérii 14 zápasů v řadě bez prohry ( 12 výher a 2 remízy), což však také stojí za obrovské ocenění celého týmu. A posledním pozitivem je rovněž to, že se po dvouměsíčním zranění vrátil do sestavy kapitán týmu Damián Jopek.