Zápas - mládež

U15: První tři body přivezli z Bílovce

úterý 30. srpna. 2022 | Jana Zipserová
Nervy drásající utkání mají zdárně za sebou třinečtí žáci. Proti silnému a bojovnému Bílovci dokázali uhájit tři body. Velkou zásluhu na tom měl skvěle chytající brankář Marek Pyszko, který vychytal jasné šance a soupeře tak nepustil do vedení.
Moravskoslezská divize žáků U15 - 2022/2023,3. kolo, so 20. 8. 2022, 10:00

Bílovec

2:3
0:0

Branky: 35. Lukáš Balog (0:1), 72. Lukáš Balog (0:2), 73. Petr Vavrečka (1:2), 79. Ondřej Káňa (1:3), 83. Petr Vavrečka (2:3). Rozhodčí: Lukáš Hrdina - Petr Gelnar, Vlastimil Záruba. Žluté karty: Petr Vavrečka, Štěpán Laris (Bílovec).

Bílovec: Šimon Hájek - Jakub Neuwirth (60. Sebastian Šablatura), Petr Vavrečka, Michal Gelnar, Josef Pensimus, Daniel Kříž (24. Matyáš Mrlina), Miroslav Ambrož, Dominik Richter, Dominik Kret, Štěpán Laris, Vojtěch Macíček. Trenér: René Bača.

FK Třinec: Marek Pyszko - Václav Mikoláš, Matěj Kunský, Jakub Klimek, Matěj Watzlawik, Samuel Bulej, Štěpán Ježowicz (80. Jan Kluz), Viktor Dudys (53. Filip Slíva), Lukáš Balog, Vojtěch Schneeberger (41. David Drahník), Patrik Mitka (62. Ondřej Káňa). Trenér: Karel Kula.

Karel Kula, trenér FK Třinec U15

Naše první utkání v sezóně jsme odehráli na hřišti bojového Bílovce, kterému patřil začátek a po našich špatných rozehrávkách si vytvořil dvě gólovky, které zlikvidoval Marek Pyszko. Poté jsme začali zlobit i my a do šancí jsme se dostávali hlavně z pravé strany Balogem a Ježowiczem. Hra se v rychlosti přelívala od branky k brance a obě mužstva chtěla vstřelit úvodní branku. Nakonec se to podařilo nám a Balog se pěkně trefil střelou pod břevno. Do poločasu se stav již nezměnil. V druhé půli jsme začali lépe a drželi míč na kopačkách, ale větší šanci jsme si nevypracovali. Soupeř se ale zvedl, zvýšil důraz a dostával nás pod tlak. Vytvořil si sérii rohových kopů, z kterých díky výškové převaze hrozil. Naštěstí jsme z toho neinkasovali, ač měl soupeř hodně dorážek před naší brankou a vynikající gólman Pyszko nás znovu podržel. Posledních dvacet minut jsme hráli hodně defenzívě a soustředili se na to, abychom neobdrželi branku. Změnili jsme rozestavení a hráli na tři stopery, kam se posunul Filip Slíva, na hrot útoku přišel Káňa a Balog se posunul na levého záložníka, kde měl prostor ještě více využít svou rychlost. To se nám vyplatilo a začali jsme soupeře zlobit a nakonec po rychlé akci znovu skóroval Lukáš Balog a vedli jsme 2:0. Bohužel dvougólové vedení nám vydrželo jen minutu a soupeř vstřelil kontaktní branku na 2:1. Soupeře branka nakopla a dělal všechno, aby vyrovnal, vytvořil si v závěru hodně šancí, ale Marek Pyszko v bráně doslova čaroval. Minutu před koncem využil Káňa otevřené obrany soupeře, skvěle se zbavil soupeřova obránce a křížnou střelou k tyči ze šestnácti metrů vstřelil třetí branku. V prodloužení se ještě soupeři po dlouhém nákopu podařilo snížit na 3:2, ale hned poté přišel závěrečný hvizd rozhodčího a my mohli slavit vybojované a velice důležité vítězství nad kvalitním soupeřem. Nebyli jsme lepší než soupeř, kazili jsme často jednoduché přihrávky, ale byli jsme produktivnější, takticky to kluci zvládli dobře, v brance jsme měli vynikajícího Pyszka. Všem hráčům patří poděkování, některým se dařilo, miň, někomu více, ale nejdůležitější bylo, že jsme podali kvalitní týmový výkon!!! Vyzvednout dnes ale musím výkony Marka Pyszka, Lukáše Baloga a Jakuba Klimka.