Remíza na závěr sezóny

pátek 25. května. 2018 | Igor Mainka
Sezóna 2017/2018 je již minulostí. Název klubu FK FOTBAL TŘINEC se nachází na pátém místě Fortuna národní ligy. Definitivně o tom rozhodlo poslední kolo, ve kterém naši fotbalisté remizovali s Varnsdorfem 2:2.
Fortuna národní liga - 2017/2018,30. kolo, pá 25. 5. 2018, 17:00

FK Varnsdorf

2:2
0:1

Branky a asistence: 20. Stanislav Klobása (as. Fahrudin Durdevič, 0:1), 63. Imrich Bedecs (as. Lukáš Buchvaldek, 1:1), 73. René Dedič (as. Lukáš Buchvaldek, 2:1), 77. Adam Omdráček (as. Martin Chlumecký, 2:2). Rozhodčí: Martin Nenadál - Petr Caletka, Jan Dohnálek. Žluté karty: Jiří Adamuška, Richard Vaněk, Tomáš Hykel (všichni Třinec).

FK Třinec: Jiří Adamuška - Pavol Ilko, Marek Čelůstka (46. Imrich Bedecs), Mikk Reintam, Jiří Janoščín - Lukáš Buchvaldek (88. Tomáš Hykel), Richard Vaněk, Martin Samiec, Martin Janošík (27. René Dedič) - Václav Juřena. Trenér: Jiří Neček.

FK Varnsdorf: Miroslav Samoel - Pavlo Rudnytskyy, Daniel Kozma, Martin Kouřil, Martin Chlumecký - Fahrudin Durdevič (46. Jan Šulc), Adam Ondráčekm Ondřej Bláha, Jan Barac (70. Michal Bílek, 79. Lukáš Burda) - Petr Zieris, Stanislav Klobása. Trenér: Zdenko Frťala.

Souboj klubů se spřátelenými fanoušky mohl rozhodnout o konečném postavení v tabulce druhé nejvyšší soutěže. Třinec tajně myslel na třetí místo, Varnsdorf na deváté.

Utkání začalo pěkně zostra už od úvodní minuty. Blízko gólové šance byl po rohovém kopu Buchvaldek, ale k volnému míči v pokutovém území se dostal později než soupeř. Ve třetí minutě přišel první klíčový moment zápasu. Klobása obral o míč Vaňka a pelášil sám na bránu do chvíle, než jeho noha přišla do kontaktu s Adamuškovou rukou. Následovala penalta. Míč si na bílý puntík postavil Bláha a střelou po zemi k levé tyči minul bránu.

Od té chvíle začali Slezané znovu útočit. Samiecovu střelu zpoza šestnáctky vyboxoval gólman Samoel, pár minut na to Ilko ve skluzu nedokázal uklidit Buchvaldkův centr na zadní tyč. Pak přišla nečekaná rána. Po centru Durdeviče zůstal v šestnáctce volný Stanislav Klobása, prsy si zpracoval balón, položil si gólmana Adamušku a následně uklidil míč do odkryté brány.

Hosté vedli a ve 35. minutě přihlíželi gólové situaci domácích. Šumbera odcentroval míč do šestnáctky, Dedič si velmi dobře zpracoval balón a střelou z otočky nechal vyniknout Samoela.

Poslední šanci na změnu skóre měl v prvním poločase Dedič, když si naběhl na přední tyč, kam zamířila přihrávka Ilka a střelou z první se pokusil prostřelit nohy gólmana Samoela.

Oba trenéři o přestávce sáhli ke střídání. Domácí trenér vystřídal obránce Čelůstku za Bedecse a to se ukázalo jako šťastný tah. Nejprve však červení museli přetrpět nepříjemný závar v pokutovém území, po kterém Ondráček přestřelil bránu. V 59. minutě byl blízko zvýšení severočeského náskoku Rudnytskyy, avšak centr Klobásy usměrnil pouze do třineckého gólmana.

Poté přišla chvíle zmíněného Imricha Bedecse. Slovenský obránce si našel centr Buchvaldka od rohového praporku a precizní hlavičkou rozvlnil síť za Samoelovými zády.

Vyrovnaný stav nemusel vydržet dlouho, neboť pár minut na to na druhé straně v podobné pozici Chlumecký hlavou minul bránu. Dvě jedničky svítily na světelné tabuli do 73. minuty. Vaněk přetáhl centr z pravé strany, Buchvaldek vrátil míč po zemi do ohně, před varnsdorfskou bránou se nejlépe zorientoval René Dedič a patičkou poslal Třinec do vedení.

Utkání nakonec skončilo remízou 2:2. Z levé strany přilétl krásný balón od Chlumeckého, na přední tyč si naběhl Adam Ondráček, položil se do hlavičky a nechytatelnou střelou k bližší tyči srovnal účet zápasu.

Třinec mohl vyhrát, kdyby v závěru zápasu Samiecovu krásnou kolmici přetavil ve třetí gól v Samoelově síti Juřena. Třinecký útočník se rozhodl pro razantní střelu, ale varnsdorfského brankáře nepropálil, a tak si oba týmy připsaly jedenáctou remízu v sezóně.