Cenné vítězství v Chrudimi

sobota 04. května. 2019 | Igor Mainka
Záchranářský souboj na chrudimském stadionu dopadl výborně! Třinečtí vezou z východu Čech tři body za vítězství 2:1. Slezany nezlomil ani úvodní gól z 18. minuty, poctivým výkonem si došli pro zaslouženou výhru.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2018/2019,26. kolo, so 4. 5. 2019, 10:15

MFK Chrudim

1:2
1:2

Branky a asistence: 18. Tomáš Froněk (as. David Sixta, 1:0), 25. Luis Arroyo (as. Jiří Janoščín, 1:1), 37. René Dedič (as. Martin Janošík, 1:2). Rozhodčí: Jana Adámková – Petr Kotalík, Jiří Pečenka. Žluté karty: Tomáš Dostálek, Petr Drahoš – Erik Šuľa, Jiří Adamuška. Červená karta: 90+3. Petr Drahoš (Chrudim).

MFK Chrudim: Simon Zíma – Vojtěch Řezníček, Petr Drahoš, Ondřej Vencl, Jaroslav Hlavsa – Ondřej Kesner (88. Jakub Krčál), David Sixta – Tomáš Dostálek (65. Milan Ujec), Petr Rybička, Tomáš Froněk – Daniel Vašulín (80. Martin Sulík). Trenér: Pavel Matějka.

FK Třinec: Jiří Adamuška – Ondřej Kušnír, Erik Šuľa, Imrich Bedecs, Jičí Janoščín – Pavol Ilko (89. David Gáč), Tomáš Weber, Richard Vaněk, Martin Janošík (82. Lukáš Buchvaldek) – René Dedič, Luis Arroyo (65. Tomáš Omasta). Trenér: Tomáš Jakus.

Trenér Tomáš Jakus udělal pro dnešní utkání několik změn v sestavě. Do zálohy se posunul Pavol Ilko a poprvé od začátku zápasu naskočil Luis Arroyo.

Třinečtí se hned v úvodu dostali k zajímavým příležitostem. Ve 4. minutě po rohovém kopu Janoščína hlavou pálil mimo Dedič, o deset minut později trefil prostor brány zpoza šestnáctky Ilko, ale na svém místě byl brankář Zíma.

Jak se dávají góly, to ukázala domácí družina v 18. minutě. Tomáš Froněk se proběhl po levé straně, vlétl do pokutového území a střelou pravou nohou po zemi umístil míč k pravé tyči.

Domácí vedli, ale ne na dlouho. Dlouhý balón Janoščína vedle vápna doběhl spolu s brankářem Zímou Luis Arroyo, třinecký útočník byl důraznější, získal míč a střelou do opuštěné brány vyrovnal na 1:1.

Pár minut na to mohli jít domácí znovu do vedení, ale po rohu Kesnera hlavičkoval do břevna Drahoš. Radovali se tak na druhé straně. Weber pronikl od pokutového území, po střetu se soupeřem se míč dostal k Janošíkovi, ten přihrávkou do středu šestnáctky vyšachoval ze hry brankáře Zímu a René Dedič střelou o obránce naklonil misky vah na třineckou stranu.

V závěru první půle ještě Třinečtí reklamovali pokutový kop po střele Dediče a zásahu rukou v podání jednoho z chrudimských obránců. Nestalo se a vzápětí po rohovém kopu nenapálil míč do brány Janošík.

Stejný hráč se mohl prosadit i po změně stran, když přihrávku z levé strany napálil z první vedle brány. Podobně mířil i Ilko. V 69. minutě přihrávku Ilka usměrnil k bližší tyči čerstvý Omasta, brankář Zíma tygřím skokem dolétl k tyči a vytáhl míč vedle brány.

V 84. minutě už se Tomáš Omasta radoval z gólu, po centru Buchvaldka z levé strany hlavičkoval do brány, ale Zíma fantastickým skokem zachytil míč ještě na brankové čáře. O dvě minuty později se Buchvaldek prokličkoval až před chrudimského gólmana, ale na poslední chvíli mu gólovou střelu zblokoval jeden z domácích hráčů.

O dělbu bodů se nakonec mohl přičinit Vencl. Střela ze střední vzdálenosti do chumlu hráčů se odrazila právě k němu, ale bleskovým pokusem z otočky nechal vyniknout brankáře Adamušku.

Poslední naděje na bodový zisk zhatil svou aktivitou záložník Weber, když využil chyby domácí obrany, zkusil utéct Drahošovi, ale ten ho na poslední chvíli chytil za dres a nedovoleně zastavil. Rozhodčí Adámková vytáhla z kapsičky červenou kartu a poslala domácí do deseti. Jakusova družina už si závěrečné minuty s přehledem pohlídala a po závěrečném hvizdu zaslouženě slavila tři body.