Třinec nastřílel Vlašimi tři góly a veze tři body

středa 08. května. 2019 | Igor Mainka
Pohodový zápas, tři góly a tři body. Takové bylo středeční odpoledne na stadionu ve Vlašimi. Třinečtí byli od úvodu utkání pány na hřišti, domácímu celku nedovolili vstřelit ani gól a zcela zaslouženě zvítězili.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2018/2019,27. kolo, st 8. 5. 2019, 17:00

FC Sellier & Bellot Vlašim

0:3
0:1

Branky a asistence: 3. Martin Janošík (as. Luis Arroyo, 0:1), 59. Tomáš Weber (as. René Dedič, 0:2), 66. René Dedič (as. Martin Janošík, 0:3). Rozhodčí: Jan Petřík - Miroslav Fišer, Michal Pfeifer.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Hugo Jan Bačkovský - Jan Pavlík, Ilja Šabanov (67. David Skopec), Vadym Červak, Ján Mizerák - Petr Plachý (58. Ondřej Novotný), Jan Fortelný, Petr Výborný (46. Ladislav Janda), Filip Blecha - Oskar Fotr, Youssouf Dao. Trenér: Erich Brabec.

FK Třinec: Jiří Adamuška - Pavol Ilko, Erik Šuľa, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Tomáš Omasta (71. Lukáš Buchvaldek), Tomáš Weber, Richard Vaněk, Martin Janošík (80. Lukáš Cienciala) - René Dedič, Luis Arroyo (46. Martin Samiec). Trenér: Tomáš Jakus.

Že to bude povedený zápas, tomu nasvědčoval už úvod. Třinečtí se prohnali záložní řadou soupeře jako vítr, Ilko odcentroval z pravé strany, míč přes Arroya doskákal před Martina Janošíka a levý záložník krásným volejem otevřel skóre.

Domácí hráči po úvodním gólu téměř nevěděli, která bije a kupili chybu za chybou. Třinečtí kvalitním napadáním odebírali soupeři míče a vyráželi do kombinačních akcí, bohužel trochu drhla koncová fáze.

V 16. minutě Vlašim z ojedinělé akce mohla vyrovnat. Plachý přihrál z levé strany před šestnáctku, odkud se do míče opřel Fotr a tvrdou ranou orazil reklamní banner vedle pravé tyče Adamuškovy brány.

O deset minut později Janoščín prověřil tvrdou střelou po zemi pozornost gólmana Bačkovského, ten s problémy jeho střelu vytěsnil vedle levé tyče.

V závěru prvního poločasu Janoščín ukázal záda vlašimským obráncům a prudce vypálil z levé strany, jenže k levé tyči doskočil Bačkovský a nepříjemnou střelu s menšími problémy zneškodnil.

I přes jednogólové vedení sáhl trenér Jakus o přestávce ke změně. Arroya nahradil Samiec. Třinecký odchovanec byl očitým svědkem pohledné akce ze závěru první čtvrthodiny, kterou po přihrávce Dediče zakončil ukázkovou střelou z levé strany pokutového území k pravé tyči Tomáš Weber.

Družina trenéra Ericha Brabce na nic nečekala, otevřela hru a v 66. minutě byla dopadena. Třinecký záložník v situaci dva na jednoho přihrál do volného prostoru Renému Dedičovi a slovenský snajpr střelou do prázdné brány vstřelil svůj čtvrtý gól v řadě.

Hoši zpod Javorového mohli přidat i další góly, ale střídající Buchvaldek neprotlačil míč přes brankáře Bačkovského. Ukázat se musel i Adamuška, když zlikvidoval nepříjemné pokusy Fotra a Novotného.

Přestože Třinečtí hráli v červených dresech, jejich pohledný fotbal dnes bavil jako slavný Bílý balet v nejlepších letech a po závěrečném hvizdu je příznivci odměnili zaslouženým potleskem. Jen tak dál!