Třinec potvrdil vynikající formu, odnesl to Žižkov

sobota 11. května. 2019 | Igor Mainka
Tým trenéra Tomáše Jakuse výrazným tahem přiblížil svého soupeře k třetiligovým branám. Třinečtí o osudu zápasu rozhodli už v prvním poločase, když Žižkovu nastříleli tři góly. Po změně stran ještě zvýraznili vítězství a poskočili v tabulce na osmé místo.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2018/2019,28. kolo, so 11. 5. 2019, 10:15

FK Viktoria Žižkov

4:0
3:0

Branky a asistence: 6. Martin Samiec (as. Tomáš Weber, 1:0) 29. Lukáš Buchvaldek (as. Martin Janošík, 2:0), 30. René Dedič (as. Tomáš Weber, 3:0), 65. Martin Janošík (as. René Dedič, 4:0). Rozhodčí: Milan Matějček - Milan Flimmel, Jaroslav Poživil. Žluté karty: Petr Rothe, Josef Bazal, Ondřej Žežulka (všichni Žižkov).

FK Třinec: Jiří Adamuška - Pavol Ilko, Erik Šuľa, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Richard Vaněk, Martin Samiec - Lukáš Buchvaldek (55. Tomáš Omasta), Tomáš Weber (69. Luis Arroyo), Martin Janošík - René Dedič (79. Róbert Demjan). Trenér: Tomáš Jakus.

FK Viktoria Žižkov: Pavel Soukup - Martin Antl (42. Ondřej Žežulka), David Šimek, Petr Rothe, Isaac Muleme - Jakub Urbanec, Igor Súkenník (39. Josef Bazal), Filip Kubala (63. Karel Hejný), Bernardo Frizoni, Luboš Tusjak - Elvis Mashike Sukisa. Trenér: Zdeněk Hašek.

Domácí realizační tým se rozhodl pro toto utkání upravit základní sestavu. Luise Arroya nahradil Martin Samiec a Lukáš Buchvaldek vyměnil na pravé straně Tomáše Omastu. Jak se později ukázalo, byly to zlaté myšlenky Jakusova týmu.

První výsledky začaly přinášet už v 6. minutě. Martin Samiec přijal míč od Webera, udělal pár kroků dopředu a poté prudce vypálil na žižkovskou bránu. Brankář Soukup se prolétl vzduchem, ale na balón letící do pravého horního rohu nedosáhl a Třinec vedl.

Pražané mohli vyrovnat ve 25. minutě. Po rohovém kopu Urbance zůstal na zadní tyči nehlídaný Frizoni. Hostující záložník se položil do míče, jenže hlavou netrefil odkrytou polovinu brány.

Nevyužitou šanci Třinečtí rázně potrestali. Nejprve Janošík našel kolmicí před žižkovskou brankou Lukáše Buchvaldka, ten si udělal tři kroky a střelou nad padajícího gólmana zvýšil vedení domácího týmu na rozdíl dvou branek.

Minutu na to nahrávač Weber vysunul na levé straně Reného Dediče, slovenského útočníka stíhali dva obránci v černých dresech, ale přesné střele k pravé tyči už nedokázali zabránit.

V závěru první půle se po zpětné přihrávce Janošíka mohl prosadit ještě Ilko, bohužel v záklonu netrefil branku a první poločas tak skončil vítězstvím Třince 3:0.

Domácí trenér okolo 40. minuty sáhl ke dvěma změnám. Ty se na výkonu Žižkova příliš neprojevily, Třinec svého soupeře nepouštěl do šance a pokusy alá Tusjak nemohly vystrašit brankáře Adamušku.

To Třinečtí, když strašili, tak gólově. Martin Janošík obdržel přihrávku od Webera, vběhl do šestnáctky a střelou k levé tyči zvýšil na 4:0. To byl poslední hřebík do rakve žižkovských nadějí na vítězství.

Hosté mohli ve zbytku utkání výsledek pouze kosmeticky upravit. Po prudké přihrávce Mashikeho z pravé strany přestřelil bránu Bazal a střelu Urbance ze 76. minuty zlikvidoval brankář Adamuška.

Na druhé straně mohli Arroyo s Demjanem splnit přání diváků v podobě vstřelení pátého gólu, ale ani jeden nevyhrál souboj s brankářem Soukupem. Žižkovský gólman už ležel na zemi, ale v obou případech třineckým útočníkům vypíchl balón.

V závěru rozhodčí Matějček nastavil pouze pár sekund. Po nich mohli domácí slavit třetí vítězství v řadě a postup na osmé místo.