Třinec utrpěl v Brně debakl

sobota 18. května. 2019 | Igor Mainka
Tak to se nepovedlo. Zbrojovka ukázala na svém trávníku sílu celku bojujícího o první ligu a Třinci nedala žádnou šanci. Na městském stadionu zvítězila jednoznačně a zaslouženě 5:0.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2018/2019,29. kolo, so 18. 5. 2019, 15:00

FC Zbrojovka Brno

5:0
2:0

Branky a asistence: 31. Lukáš Magera (as. Jakub Šural, 1:0), 44. Ondřej Pachlopník (as. Šimon Šumbera, 2:0), 74. Šimon Šumbera (as. Jakub Přichystal, 3:0), 81. Šimon Šumbera (4:0), 85. Damián Bariš (as. Pavel Eismann, 5:0). Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Stanislav Pochylý, Lukáš Lakomý. Žlutá karta: Imrich Bedecs (Třinec).

FC Zbrojovka Brno: Jiří Floder – Ondřej Sukup, Jakub Šural, Lukáš Kryštůfek, Pavel Eismann – Peter Štepanovský (82. Robert Bartolomeu), Damián Bariš, Antonín Růsek, Šimon Šumbera – Lukáš Magera (76. Ondřej Vintr), Ondřej Pachlopník (52. Jakub Přichystal). Trenér: Pavel Šustr.

FK Třinec: Jiří Adamuška – Pavol Ilko, Erik Šuľa, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Martin Samiec, Richard Vaněk – Tomáš Omasta (65. Lukáš Buchvaldek), Tomáš Weber (71. Luis Arroyo), Martin Janošík (83. Lukáš Cienciala) – René Dedič. Trenér: Tomáš Jakus.

Třinečtí vstoupili do zápasu velice dobře a už ve 3. minutě měli první šanci, jenže po zpětné přihrávce Omasty pálil Weber těsně vedle pravé tyče.

Domácí s přibývajícím časem přidávali na aktivitě, zatlačili naše hráče na vlastní polovinu a začali nepříjemně hrozit. Ve 13. minutě střílel patičkou Pachlopník, ale z bezprostřední blízkosti orazítkoval pravou tyč.

Daleko hůř bylo pro třinecký celek ve 31. minutě. Po centru Bariše Kryštůfek v hlavičkovém souboji přihrál míč před malé vápno, kam si doběhl Lukáš Magera a nechytatelnou hlavičkou otevřel skóre utkání.

V závěru prvního poločasu Růskovu prudkou přihrávku Šumbera usměrnil k rozběhnutému Ondřeji Pachlopníkovi a mladý útočník Brna střelou po zemi ke vzdálenější tyči uzavřel druhým gólem úvodní dějství.

Druhý poločas moc zajímavého nenabídl. Až v 72. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Štepanovský, jenže míč ze vzduchu napálil pouze do vyběhnutého brankáře Adamušky. O dvě minuty bylo na tribunách veseleji. Do levé poloviny pokutového území přilétl centr Přichystala a Šimon Šumbera hlavou nedal třineckému gólmanovi šanci. Brno vedlo 3:0 a to nebylo vše.

Následovala další chvíle extřineckého Šimona Šumbery. Prudkou střelou napálil skákavý balón do brány a pár minut na to uzavřel výsledek Damián Bariš, když si naskočil na centr Eismanna z levé strany.

Brňané se po závěrečném hvizdu mohli radovat z definitivní účasti v baráži. Třinec se po vítězství Vítkovic ve Znojmě propadl na deváté místo za svého regionálního rivala.