Zápas

Závěrečný tlak na vyrovnání nestačil

sobota 25. května. 2019 | Igor Mainka
Poslední zápas sezóny nabídl divákům pět gólů. Jihočeši se po chybách třineckých hráčů dostali ve druhé půli už do třígólového náskoku, ale Arroyo s Gáčem zdramatizovali závěr zápasu, bohužel na vyrovnání už nedošlo. Po prohře 2:3 Třinečtí končí sezónu na desátém místě.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2018/2019,30. kolo, so 25. 5. 2019, 15:00

SK Dynamo České Budějovice

2:3
0:2

Branky a asistence: 17. Michal Řezáč (0:1), 26. David Ledecký (as. Michal Řezáč, 0:2), 64. Ladislav Martan (as. Michal Řezáč, 0:3), 82. Luis Arroyo (1:3), 87. David Gáč (2:3). Rozhodčí: Karel Hrubeš - Vít Melichar, David Hock.

FK Třinec: Jiří Adamuška - Pavol Ilko, David Gáč, Ondřej Kušnír, Jiří Janoščín - Richard Vaněk, Martin Samiec - Tomáš Omasta (55. Lukáš Hapal), Tomáš Weber (46. Luis Arroyo), Martin Janošík - René Dedič (74. Denis Nieslanik). Trenér: Tomáš Jakus.

SK Dynamo České Budějovice: Zdeněk Křížek - Michal Řezáč, Pavel Novák, Daniel Fišl, Matěj Helešic - Petr Javorek (82. Lukáš Havel), Filip Havelka - Patrik Brandner (68. Peter Grajciar), Ivo Táborský (58. Ladislav Martan), Lukáš Provod - David Ledecký. Trenér: David Horejš.

Komentář k utkání

Úvod utkání nabídl opatrný fotbal. Oba týmy se v první desetiminutovce rozkoukávaly. Poté začalo být dění na trávníku zajímavější. Ve 14. minutě po přihrávce Ilka střílel Janošík nad bránu. O dvě minuty později Ilko nedosáhl na Gáčovu zpětnou přihrávku.

Jihočechům se podařilo udeřit hned z první akce. Po centru z levé strany se před třineckou bránou prosadil Michal Řezáč a lídr soutěže vedl v Třinci 1:0.

Blízko vyrovnání byl ve 22. minutě Janošík. Omasta svého spoluhráče našel krásným pasem v oblasti penaltového puntíku. Janošík vypálil z první, bohužel ve vynikající pozici trefil pouze nohy budějovického obránce stojícího na brankové čáře.

Domácí své příležitosti nevyužili a tak přišel trest. Proti přihrávce za třineckou obranu se rozhodl vyběhnout brankář Adamuška, jenže rychlonohý David Ledecký byl u míče dříve a střelou do prázdné brány přidal svůj dvacátý gól v sezóně.

Poslední šanci první půle zneškodnil Janoščínovi výborně chytající brankář Křížek, který se natáhl proti nepříjemné střele k levé tyči a míč vytlačil mimo brankovou konstrukci.

Do druhého poločasu udělal trenér Jakus jednu změnu, Webera nahradil Arroyo. Hra se změnila, Třinečtí zkoušeli s výsledkem něco udělat, ale v 64. minutě udeřilo na druhé straně. Ladislav Martan prokázal svůj zabijácký instinkt a střelou z otočky nedal Adamuškovi šanci.

Nakonec se gólových radostí dočkali i domácí. Svůj premiérový druholigový start okořenil Denis Nieslanik asistencí u gólu Luise Arroya. Ekvádorský útočník se prosadil přes dva bránící hráče, propálil brankáře Křížka a snížil na 1:3.

Za dalších pět minut už byl rozdíl pouze jednogólový. Závar před třineckou brankou nejlépe zužitkoval David Gáč. Brněnský odchovanec z levého rohu malého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a Slezané byli blízko bodovému zisku.

V nastaveném čase Dynamo přestalo šlapat a uzavřelo se ve vlastní šestnáctce. Do pokutového území létal jeden míč za druhým, bohužel k vyrovnání už nedošlo a Jihočeši završili svou druholigovou pouť vítězstvím 2:3.