
Třinec veze z Mostu bod

FK Baník Most
FK Třinec

Statistiky
Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Koval. Žluté karty: Knakal, Hofmann - Cihlář, Hanus.Sestavy
FK Baník Most: Paleček - Knakal, Bohata, Běloušek, Jendruščák - Rosendo, Hofmann, Jedinák (79. Frnoch), Schut, Oboya - Franěk (68. Badalyon. Trenér: Jorge Aňon.
FK Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Hupka, Cihlář - Malíř, Hanus, Maroši (66. Chlebek), Joukl - Radzinevičius (56. Onuchukwu), Doležal. Trenér: Lubomír Luhový.
Komentář k utkání
Do posledního zápasu roku 2010 nastoupili Třinečtí na hřišti tréninkového centra mládeže v Souši. Trenér Luhový musel opět oželet útočníka Štyvara, ve středu zálohy dostala přednost dvojice Hanus - Maroši.
Domácí argentinský trenér Jorge Aňon postavil proti ocelářské síle pětičlennou zálohu s jedním hrotovým útočníkem, kterým byl Franěk.
V deštivém počasí nabídly oba týmy spíše bojovné utkání, moc šancí diváci v první půli neviděli, neboť snaha obou celků končila buď v šestnáctce, nebo offsidem.
Jedinou větší šanci měli Třinečtí po půl hodině hry, kdy na centr Malíře z pravé strany nedosáhl dobíhající Doležal. Naopak kolonka domácích gólovek zůstala pro první poločas prázdná.
Po změně stran se oba týmy rozjely k divácky atraktivnímu fotbalu a po hodině hry se mohlo měnit skóre. V 59. minutě Cihlářovu střelu do středu brány brankář Paleček chytil a o dvě minuty později si poradil i s nepříjemnou dělovkou střídajícího Onuchukwy. Největší šance hutníků přišla v 70. minutě, to už brankář Paleček nestačil na Chlebkovu bombu, avšak mosteckého gólmana zachránilo břevno a Malíř již nedokázal vrátit zpět odražený balón.
Domácí chvíle nastala až v poslední čtvrthodině. Nejprve Oboya z voleje těsně minul spojnici tyče a břevna, poté Frnoch hlavičkoval centr Badalyona nad Lipčákovu bránu. Když si třinecký gólman poradil i s nepříjemným centrem Rosenda v 86. minutě a v závěru utkání očima vytlačil tutovku Hofmanna nad břevno, skončilo utkání bezbrankovou remízou.
Pro Třinec to byl v letošním druholigovém ročníku první zápas venku bez inkasované branky, navíc pro brankáře Lipčáka to byla osmá nula v sezóně.
Další zápas odehrají Třinečtí přesně za čtyři měsíce, kdy nastoupí k regionálnímu derby v Hlučíně.