Třinec i podruhé bodoval

neděle 28. července. 2019 | Igor Mainka
Nadprůměrný druholigový zápas byl k vidění ve Varnsdorfu. Třinec byl mírně lepší, vytvořil si několik šancí a zaslouženě bodoval.
Fortuna:Národní liga - 2019/2020,2. kolo, ne 28. 7. 2019, 17:00

FK Varnsdorf

2:2
1:0

Branky a asistence: 38. Pavlo Rudnytskyy (as. David Breda, 1:0), 50. Filip Kubala (as. Filip Hlúpik, 1:1), 71. Tomáš Omasta (as. David Gáč, 1:2), 83. Erik Micovčák (as. Ondřej Bláha, 2:2). Rozhodčí: Karel Hanousek - Michal Myška, Lukáš Lakomý. Žluté karty: Marek Richter, Ondřej Bláha - Richard Vaněk, Filip Kubala.

FK Varnsdorf: Miroslav Samuel - Matyáš Kazda, Marek Richter, Matěj Kubista, Petr Heppner - Pavlo Rudnytskyy (72. Patrik Schön), Ondřej Bláha, Ondřej Kocourek, Jakub Barac (67. Ondřej Rudzan) - David Breda (59. Adam Ondráček), Erik Micovčák. Trenér: David Oulehla.

FK Třinec: Jiří Adamuška - Tomáš Omasta, Imrich Bedecs, David Gáč, Jiří Janoščín - Filip Hlúpik, Richard Vaněk, Jiří Valenta (89. Tomáš Wojnar), David Machalík, Luis Arroyo (63. Martin Janošík) - Filip Kubala. Trenér: Svatopluk Habanec.

Oproti vítěznému utkání na Julisce udělal trenér Habanec dvě změny. Kušníra nahradil v obraně Gáč a Wojnara v záloze Valenta.

Vstup do utkání se Třinci vydařil, hrál aktivně a vytvářel si zajímavé situace k zakončení, jenže často stál v cestě některý z domácích obránců. Ve dvou případech stáli v pravý čas na brankové čáře.

Kubala, Arroyo i Machalík vytvářeli nebezpečí pro gólmana Samoela, jenže gólový moment přišel ve 38. minutě a to na druhé straně. Nejprve Kocourek hlavou orazítkoval břevno třinecké brány a pár sekund na to Třinečtí při rohovém kopu nepokryli Pavla Rudnytskyyho a ukrajinský záložník střelou z hranice šestnáctky usměrnil míč k levé tyči.

Severočeši vedli, ale v závěru půle mohli o slibný náskok přijít. Centr Omasty z pravé strany doputoval v pokutovém území k Valentovi, bohužel jeho slabou střelu vykopl jeden z bránících hráčů z brankové čáry.

Druhá půle po většinu času patřila hostům. V 50. minutě se uvolnil na pravé straně Filip Kubala, polovysokou střelou pokořil gólmana Samoela a vyrovnal na 1:1.

O čtyři minuty později už mohl třinecký tým vést. Po centru Omasty se zjevil v oblasti penaltového puntíku Valenta, k zakončení si vybral pravou polovinu brány, jenže Heppner do střely vložil nohu a míč letící do brány odkopl.

Aktivní Omasta byl i u dalších akcí. Po jeho centru z pravé strany se v pokutovém území dostal k hlavičce Kubala, jenže Samoel fantastickým zákrokem vyrazil míč na tyč.

Třinečtí se vedoucího gólu dočkali v 71. minutě. Po přímém kopu Vaňka vznikl závar před varnsdorfskou brankou, balónu se zmocnil Tomáš Omasta a volejem usměrnil míč do brány.

Bohužel body se po závěrečném hvizdu dělily. Erik Micovčák prudkou střelou z levé části pokutového území v 83. minutě vyrovnal na konečných 2:2.

Přestože svěřenci trenéra Habance měli v závěru příležitosti v podání Kubaly a Machalíka, třetí gól jako v Praze už nepřidali a museli se spokojit s bodem.