Zápas

Jihlava využila přesilovku a zvítězila

sobota 03. srpna. 2019 | Igor Mainka
Parádní divácká kulisa, hezký fotbal, bohužel bez vítězného konce. Souboj o čelo tabulky zvládla lépe Jihlava, která využila přesilovku po vyloučení brankáře Adamušky. Třinci zlomil vaz kat posledních zápasů Stanislav Klobása.
Fortuna:Národní liga - 2019/2020,3. kolo, so 3. 8. 2019, 10:15

Vysočina Jihlava

0:1
0:0

Branka a asistence: 72. Stanislav Klobása (as. Jan Javůrek, 0:1). Rozhodčí: Petr Dorušák - Adam Horák, Karel Mikeska. Žluté karty: David Gáč, Jiří Janoščín, Luis Arroyo (všichni Třinec). Červená karta: 50. Jiří Adamuška (Třinec).

FK Třinec: Jiří Adamuška - Tomáš Omasta, Imrich Bedecs, David Gáč, Jiří Janoščín - Jiří Valenta, Richard Vaněk - Filip Hlúpik (79. Lukáš Cienciala), David Machalík (79. Tomáš Wojnar), Luis Arroyo - Filip Kubala (52. František Chmiel). Trenér: Svatopluk Habanec.

Vysočina Jihlava: Luděk Vejmola - Jan Pavlík, Petr Tlustý, Mohamed Tijani, Filip Novotný - Lukáš Vaculík, Jan Fortelný - Rajmund Mikuš (63. Jan Javůrek), Jakub Rezek (86. Matúš Lacko), Tomáš Smejkal (90+2. Radek Křivánek) - Stanislav Klobása. Trenér: Radim Kučera.

Komentář k utkání

Třinecký trenér vystavil do utkání totožnou sestavu jako ve Varnsdorfu, bohužel Jihlava byla v úvodu silnější a vybojovala sérii rohových kopů. Naštěstí na standardní situace byli Třinečtí výborně připraveni a soupeře do gólových šancí nepustili.

Rychlonozí Třinečáci hrozili převážně z brejků. V 19. minutě si vysloužili ovace publika, když Kubala našel krásnou kolmicí Hlúpika, ten ze své kopačky vypustil prudký míč ke vzdálenější tyči jenže klouzající Arroyo nedokázal prostřelit nohy obránce Pavlíka mířícího do vlastní brány.

Ve 30. minutě se vyznamenal brankář Adamuška, když vyrazil nad bránu prudkou střelu Novotného. Tři minuty na to Fortelný překopl třineckou obranu, Smejkal přeloboval třineckého gólmana a už zvedal ruce, jenže Omasta stihl vykopnout míč z brankové čáry a první půle tak skončila remízou 0:0.

Klíčový moment zápasu nastal po změně stran. Na dlouhý pas za třineckou obranu si naběhl Rezek, využil chyby brankáře Adamušky a vnikl do pokutového území. Třinecký gólman se snažil jednadvacetiletému záložníkovi vypíchnout míč, avšak při tom nedovoleně zastavil jihlavského hráče. Rozhodčí nařídil pokutový kop a třineckého brankáře vyloučil. Trenér Habanec musel střídat a poslal dolů útočníka Kubalu. Do brány zamířil náhradník František Chmiel, roztáhl ruce a donutil jihlavského Vaculíka kopnout míč nad břevno.

I přes početní nevýhodu mohl jít Třinec do vedení. Valenta nakopl míč na rozběhnutého Arroya, ekvádorský záložník vběhl do pokutového území a střelou po zemi nechal vyniknout brankáře Vejmolu. Vzápětí šli hosté do přečíslení, jenže Javůrkův pas vystihl obránce Gáč a zmařil soupeři gólovou šanci.

S přibývajícím časem Vysočina nepouštěla soupeře k míči a v 72. minutě Javůrek překvapivou přihrávkou vybídl do střelecké pozice Stanislava Klobásu, který se už nemýlil a střelou k tyči rozhodl o výhře Jihlavy.

Jediný, kdo mohl s výsledkem ještě něco udělat, byl střídající Wojnar. Míč se k němu dostal po souboji Omasty s Vaculíkem, ale střelou z kroku přestřelil bránu, a tak Třinec zaznamenal první prohru v sezóně. Jihlavě podlehl po dobrém výkonu 0:1.