Zápas

Soupeř tvrdě potrestal nevyužité šance

sobota 10. srpna. 2019 | Igor Mainka
Utkání, kde o výhře se rozhodlo až v závěru zápasu. Chrudimi pomohl k vítězství kus štěstí, neboť v 87. minutě si nepříjemný centr Janouška srazil do vlastní brány Bedecs.
Fortuna:Národní liga - 2019/2020,4. kolo, so 10. 8. 2019, 10:15

MFK Chrudim

1:0
0:0

Branka: 87. Imrich Bedecs (vlastní, 1:0). Rozhodčí: Pavel Orel – Martin Leška, Jan Váňa. Žluté karty: Jakub Krčál, Petr Drahoš (na lavičce), Lukáš Mastík (na lavičce) - David Gáč, Richard Vaněk.

MFK Chrudim: Lukáš Mrázek – Vojtěch Řezníček, Jakub Krčál, Ondřej Vencl, Jaroslav Hlavsa – Tomáš Dostálek (44. Tomáš Hynek), Jiří Janoušek, Ondřej Kesner, Tomáš Froněk (90+3. Martin Sulík) – Daniel Vašulín, Petr Rybička (69. Milan Ujec). Trenér: Jaroslav Veselý.

FK Třinec: František Chmiel – Tomáš Omasta, David Gáč, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – Richard Vaněk – Filip Hlúpik, Jiří Valenta (90. Denis Nieslanik), David Machalík, Luis Arroyo (73. Tomáš Wojnar) – Filip Kubala (61. Lukáš Cienciala). Trenér: Svatopluk Habanec.

Komentář k utkání

Duel na Východě Čech nabídl souboj dvou celků, kterým se dařilo více venku než doma. Trenér Svatopluk Habanec vsadil na téměř totožnou sestavu jako proti Jihlavě, pouze potrestaného Adamušku nahradil v bráně Chmiel. Domácí kouč Jaroslav Veselý rovněž sáhl k jedné změně, Hynka zastoupil na kraji obrany Řezníček.

Předchozí zápasy obou celků nabízely zajímavou podívanou s mnoha šancemi. Podobný duel se očekával i dnes, hráči své fanoušky nezklamali a do zápasu se pustili pěkně zostra. Ve 4. minutě Rybička vysunul na levé straně Vašulína, jenže jeho prudký centr před bránu Bedecs ve skluzu odvrátil mimo nebezpečný prostor.

První třineckou hrozbou byla situace z 15. minuty, kdy Hlúpik pláchl po pravé straně a prudkým centrem postrašil gólmana Mrázka. Míč prolétl jen kousek vedle brankové čáry. Pár vteřin na to pálil z velkého úhlu Arroyo, Mrázek míč vyboxoval před bránu, avšak dorážejícímu Valentovi balón ideálně nesedl na kopačku a míč po jeho pokusu vylétl daleko od pravé tyče.

Třinečtí získali útočnou chuť a výsledkem mohl být první gól, jenže Arroyovi v gólové pozici utekl míč k soupeři. To na druhé straně musel vytasit výborný zákrok gólman Chmiel, když si počíhal na ránu Řezníčka zpoza šestnáctky a vzápětí založil protiútok, na jehož konci byl Kubala, bohužel ani on v souboji s Mrázkem neuspěl, stejně jako Valenta s prudkou střelou z hranice pokutového území.

Zajímavé situace vidělo více než třináct stovek diváků i v další půlhodině. Hlavsa si na levé straně položil třineckého obránce a mohl skórovat do odkryté brány, jenže k bližší tyči na poslední chvíli skočil Chmiel a balón vyrazil. Třinečtí ubránili i následný rohový kop, po kterém hráči v červených dresech ostřelovali třineckou bránu. Když pak v nastaveném čase první půle Kesnerův přímý kop vytáhl Chmiel nad břevno, skončilo první dějství nerozhodně 0:0.

Zajímavý fotbal pokračoval i po změně stran. Domácí se pomalu radovali z gólu, když viděli tři obrovské šance svého celku, jenže proti střelám Rybičky a Kesnera fantasticky zasáhl gólman Chmiel a při třetím pokusu Froňka mu pomohl obránce Gáč.

Na druhé straně úřadoval smolař zápasu Valenta. V 66. minutě střelu zpoza šestnáctky vyrazil Mrázek vedle brány, o pár minut později zůstal třinecký záložník zcela sám u pravé tyče, ale z bezprostřední blízkosti trefil hvězdného gólmana Chrudimi.

Když se pak zaskvěl po Krčálově hlavičce zasahující Chmiel, diváci se začali smiřovat s bezgólovou remízou. Bohužel zápas rozhodla 87. minuta a rychlý protiútok Východočechů. Janoušek z levé strany vypustil prudký míč před bránu, kam si nabíhal Vašulín. Chrudimský útočník na míč nedosáhl, přesto zmátl obránce Imricha Bedecse, který pod tlakem usměrnil balón ve skluzu do vlastní brány. Jedni se radovali, druzí smutnili, přesto se Slezané nevzdávali a snažili se aspoň vyrovnat, ale na brankáře Mrázka do závěrečného hvizdu recept nenašli.