Třinec vyválčil s Hradcem bod

sobota 17. srpna. 2019 | Klub
Hradecká série bez prohry na třineckém stadionu byla prodloužena o další rok. Východočeši byli mírně lepším týmem, jenže hraje se na góly a ty padly po jednom na každé straně. Domácí mohli urvat vítězství na svou stranu, ale regulérní gól Kušníra nebyl uznán.
Fortuna:Národní liga - 2019/2020,5. kolo, so 17. 8. 2019, 10:15

FC Hradec Králové

1:1
0:0

Branky a asistence: 48. Adam Vlkanova (0:1), 83. Jiří Valenta (as. Ondřej Kušnír, 1:1). Rozhodčí: Jan Petřík - Radim Dresler, Lukáš Lakomý. Žluté karty: Imrich Bedecs, Lukáš Cienciala, David Gáč, Luis Arroyo, Ondřej Kušnír, Jiří Valenta, Filip Kubala - Jan Kvída.

FK Třinec: Jiří Adamuška – Tomáš Omasta, Imrich Bedecs, David Gáč, Jiří Janoščín (46. Ondřej Kušnír) – Richard Vaněk (61. Jiří Valenta) – Filip Hlúpik, David Machalík, Lukáš Cienciala (81. Tomáš Wojnar) – Luis Arroyo, Filip Kubala. Trenér: Svatopluk Habanec.

FC Hradec Králové: Radim Ottmar - Miloš Kopečný, Jan Kvída, Jakub Martinec, Otto Urma - Kristian Zbrožek, Christian Frýdek, Richard Jukl - Erik Prekop (58. Filip Firbacher), Fahrudin Djurdjevič (90. Milan Černý), Adam Vlkanova (81. David Doležal). Trenér: Zdenko Frťala.

Slušně zaplněný Městský stadion na Lesní viděl v úvodu opatrný fotbal. Nikdo nechtěl udělat chybu a diváci tak dlouho čekali na první dramatickou situaci. Ta nastala v 17. minutě. Po zákroku Bedecse na Kvídu rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si na bílý puntík postavil Erik Prekop a střelou k pravé tyči chtěl otevřít skóre, jenže Adamuška skočil po míči, vyrazil ho před sebe a následně zneškodnil i Prekopovu dorážku.

Začátek druhé půle se hostům vydařil. Po pravém křídle unikl Djurdjevič, přihrál do volného prostotu Juklovi, který okamžitě vystřelil. Gáčem tečovanou střelu Adamuška pouze vyrazil před sebe a dorážející Adam Vlkanova poslal hradecký tým do vedení.

Výsledek mohl navýšit v 59. minutě Frýdek, třineckým obráncům pláchnul po levé straně a technickou střelou se snažil obelstít Adamušku, avšak míč se od těla třineckého brankáře odrazil vedle levé tyče.

Slezané se dlouho nemohli dostat do vážnější situace. Třinecký trenér proto poslal na hřiště Jiřího Valentu a měl šťastnou ruku. Po centru Kušníra z levé strany se zjevil u pravé tyče a hlavou vyrovnal na 1:1.

Hosté se s bodem nespokojili. Třinecká obrana v pokutovém území pozapomněla na Djurdjeviče, ale ten po zpětné přihrávce Frýdka neprostřelil Adamušku. Následovala devadesátá minuta, nejprve Frýdek technickou střelou ofoukl břevno třinecké brány. Na druhé straně zahrozili domácí. Po závaru před bránou se míč odrazil ke Kušnírovi, ten z voleje trefil bránu a běžel se radovat z vítězného gólu. Uběhlo pár sekund a rozhodčí změnili svůj názor. Pro domnělý ofsajd gól neuznali a zápas skončil 1:1.